Hlavní navigace

KBC Group předkládá strategický plán Evropské komisi

Jak bylo již v červnu oznámeno a v následujících měsících několikrát potvrzeno, KBC Group NV pracovala na strategické analýze svých celoskupinových činností a ekonomického i finančního prostředí, ve kterém skupina v současné době působí. Výsledkem tohoto úsilí je aktualizovaný strategický plán, který byl testován v rámci různých makroekonomických scénářů.

Sdílet

Plán analyzuje obchodní činnost KBC Group a její navrhovanou budoucí strategii a bude sloužit jako základ pro to, aby Evropská komise zhodnotila kapacitu KBC splatit vládní cenné papíry v přiměřené době. Je to obecná praxe evropských finančních institucí zapojených do ekonomických stimulačních plánů, které v nedávných měsících přijaly členské státy EU.

Včera byl strategický plán, připravený s velkou pečlivostí a v otevřeném a konstruktivním dialogu s Evropskou komisí, předložen Evropské komisi k posouzení. Rozhodnutí EU se očekává do konce letošního roku. Teprve pak bude KBC moci poskytnout další podrobnosti a fakta.

Jan Vanhevel, generální ředitel KBC Group zopakoval, že udržitelné výsledky prvních dvou čtvrtletí letošního roku ukázaly, že základy KBC Group jsou pevné. Jsme přesvědčeni, že náš obchodní model nám umožní, abychom pokračovali v úspěšné obchodní činnosti jako finančně zdravá instituce. V budoucnu hodlá být KBC koncentrovanější skupinou s upraveným a omezeným rizikovým profilem při součas-ném zachování růstového potenciálu a udržení důvěry všech zúčastněných subjektů. To skupině umožní splatit vládní cenné papíry v přiměřené době. KBC proto očekává, že Evropská komise strategický plán schválí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).