Hlavní navigace

KB nabízí konto pro děti!

Praha 8. září 2003 - Komerční banka uvedla na trh zcela ojedinělý produkt Dětské konto určený dětem od narození až do 15 let. Vytvořením tohoto produktu, rozšířila Komerční banka své portfolio služeb tak, že nyní je schopna pokrýt finanční potřeby svých klientů, a to ve všech stadiích jejich života, tedy od narození až po důchodový věk.

Sdílet

Jedná se o inovativní produkt, neboť žádná jiná konkurenční banka nenabízí bankovní konto ke spoření pro samotné děti, uvedl Petr Slabý, náměstek ředitele pro marketing. Komerční banka si uvědomuje, že tento potenciál na trhu je velmi důležitý, vysoký a každoročně se obnovuje, dodal Slabý.

Dětské konto se dá charakterizovat jako „bankovní kasička“, kam si může dítě, případně jeho rodiče ukládat drobnou hotovost (tj. peníze např. k Vánocům, za vysvědčení, k narozeninám a podobně). Počáteční vklad na konto činí 300 Kč. Klient pak může další finance vkládat buď jednorázově nebo pravidelně dle potřeby. Do 20 000 korun je produkt úročen atraktivní úrokovou sazbou, která je v současné době ve výši 2,2 % p.a. Vedení účtu a vklady na účet jsou bez poplatků. Při založení účtu dostane jeho majitel od Komerční banky dárek – plyšovou berušku, která je zároveň i symbolem tohoto konta.

Markéta Dvořáčková

Divize Komunikace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).