Hlavní navigace

KB Ametyst - nový zajištěný fond spojující 2 investiční strategie

Komerční banka uvádí na trh nový, již desátý, fond z řady zajištěných a garantovaných fondů. KB Ametyst je zajištěný otevřený podílový fond, který umožní klientům podílet se na růstu světových kapitálových trhů při 100% zajištění návratnosti investice ke dni ukončení fondu.* Obhospodařovatelem fondu je Investiční kapitálová společnost KB. Podílové listy fondu KB Ametyst lze koupit na všech 379 pobočkách KB, prostřednictvím telefonního bankovnictví Expresní linka nebo internetového bankovnictví Mojebanka.

Sdílet

KB Ametyst je určen konzervativním investorům, kteří by se rádi podíleli na vývoji světových kapitálových trhů, současně ale nechtějí podstupovat riziko, které je s investicí na těchto trzích spojené. Výkonnost fondu je vázána na výkonnost dvou diversifikovaných strategií (profilů), které se liší skladbou aktiv. Dynamický profil je tvořen z 60 procent akciovými indexy a ze 40 procent indexem dluhopisovým. U konzervativního profilu je tomu právě naopak (60 procent dluhopisový index a 40 procent akciové indexy). KB Ametyst zajišťuje 100% návratnost investice ke dni ukončení fondu*, jehož investiční horizont činí 5 let.

„KB Ametyst nabízí unikátní možnost investovat prostřednictvím jednoho fondu do dvou investičních profilů, konzervativního a dynamického, které se liší zastoupením akciové a dluhopisové složky. Klient tak může lépe čelit proměnlivosti finančních trhů – v případě dobré výkonnosti akciových trhů se bude klient podílet na výkonnosti dynamického portfolia a obráceně. Jeden z profilů tak bude, v různých tržních podmínkách, vždy optimalizovat výnos investice klienta,“ vysvětluje výkonný ředitel pro marketing KB Zdeněk Mojžíšek. „Od roku 2004, kdy jsme spustili první z řady zajištěných, resp. garantovaných fondů, investovali klienti do těchto fondů více než 6 miliard korun, což dokazuje oblíbenost těchto fondů u našich klientů,“ dodává.

Akciové indexy reprezentují americký index SP 500, evropský index DJ EuroStoxx 50 a japonský index Nikkei 225. Index evropských vládních dluhopisů Euro MTS 5–7 Years reprezentuje dluhopisovou složku profilů. Výkonnost jednotlivých profilů je počítána jako průměr jejich čtvrtletních hodnot, načítaných od počátečního dne. Ke dni ukončení fondu obdrží klient 65 procent výnosu toho profilu, který měl za dobu trvání fondu vyšší průměrnou výkonnost, nejméně však 100 procent jeho původní investice*.

Minimální investice je 10 000 korun. Upisovací období fondu trvá od 14. května 2007 do 10. srpna 2007. Doba trvání fondu je 5 let a dva týdny od ukončení upisovacího období, tj. den ukončení fondu je 24. srpna 2012.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).