Hlavní navigace

Každý si může splnit sen o své nové kariéře

Začít podnikat nebo nastartovat profesní kariéru je možné kdykoliv – nezáleží na věku, vzdělání ani dosavadních pracovních zkušenostech. Jak na to se zájemci mohou dozvědět v dotovaných kurzech ERUDIA s příznačným názvem „Naučte se řídit byznys!“

Sdílet

Obecně prospěšná společnost Prosperita za podpory Citi Foundation (Nadace Citi) připravuje na období od letošního října do března příštího roku sérii vzdělávacích dotovaných kurzů pod názvem „Naučte se řídit byznys!“. Jejich účastníci získají praktické znalosti z finančního řízení, vedení malých týmů, marketingu pro drobné podnikání a komunikace se zákazníky. Jedinou podmínkou pro přijetí do kurzu je, že účastník pobírá jakoukoliv sociální dávku – například podporu v nezaměstnanosti, ale i přídavky na dítě či rodičovský příspěvek. Kurzy jsou proto velmi vhodné například pro matky na mateřské dovolené, pro dlouhodobě nezaměstnané nebo pro ty, kteří obtížně hledají práci. Tyto kurzy jsou vytvořeny s cílem rozšířit jejich znalosti a zlepšit šance na pracovní uplatnění.

Zacílení kurzů na příjemce sociálních dávek odpovídá i jejich cena. Zatímco za obdobné vzdělání se na trhu v současné době platí přibližně 3–4 tisíce korun za jeden den, účastníci série kurzů „Naučte se řídit byznys!" zaplatí jen administrativní poplatek 200 korun na den. „To je možné díky financování projektu z prostředků Citi Foundation, distribuovaných u nás českou pobočkou Citibank,“ říká Petr Kloboučník, projektový manažer Prosperita, o. p. s.

Finanční vzdělávání je jedním z nejdůležitějších poslání Citi Foundation, jejímž cílem je pomoci jednotlivcům, rodinám a komunitám, aby dokázali činit správná rozhodnutí ve finanční oblasti. Podpora kurzů Erudia, jež pomáhají lidem dosáhnout finanční soběstačnosti, je tak pro nás přirozenou volbou, řekl Kenneth E. Quinn, generální ředitel Citibank Europe plc, organizační složka.

Osmidenní kurz proběhne v každém ze čtyř regionálních center Prosperity: v Praze, Brně, Hradci Králové a Českých Budějovicích. Oficiální termíny kurzů budou známy v září 2009, uveřejněny budou na webové stránce www.erudia.cz. Zde také již nyní najdete bližší informace o kurzech. Registrovat svůj zájem je možné prostřednictvím webu ERUDIA centra: www.erudia.cz nebo na telefonu 242 480 242.

Semináře vedou manažeři s vysokými odbornými znalostmi, kteří účastníkům kurzů sdělí své poznatky a profesionální zkušenosti přímo z praxe. V závěru kurzu každý z účastníků obhájí před komisí svůj podnikatelský plán, který může později použít pro prezentaci partnerům, sponzorům či bankéřům, kteří budou rozhodovat o financování podnikatelského záměru.

Kurzy „Naučte se řídit byznys!“ organizovala Prosperita za podpory Citibank již v roce 2008/2009. Zúčastnilo se jich celkem 72 účastníků. Řada úspěšných absolventů již své podnikatelské plány realizuje. Měli dobrý nápad a ten, podle pochvalných reakcí, které se nám scházejí, i díky našemu kurzu dokázali dotáhnout do praktické realizace. Nastartovali tím své vlastní podnikání nebo novou kariéru, dodává Petr Kloboučník z Prosperity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).