Hlavní navigace

Karel Svoboda generálním ředitelem ČSOB Penzijního fondu Stabilita

[Tisková zpráva] S platností od 1. ledna 2011 se stane Karel Svoboda novým generálním ředitelem ČSOB Penzijního fondu Stabilita. Tuto funkci před ním zastával Petr Beneš, který od 1. listopadu 2010 nastoupil na pozici obchodního ředitele ČSOB Pojišťovny.

Sdílet

Dosud byl Karel Svoboda členem vrcholového vedení ČSOB, kde zastával roli vrchního ředitele Zpracování operací a služeb. Tato pozice nebude nadále obsazena a jednotlivé zodpovědnosti se rozdělí mezi ostatní členy vrcholového vedení.

„Jsem rád, že vstoupím do společnosti, která se zabývá penzijním připojištěním, a to v době, kdy je otázka finančního zabezpečení na stáří velmi aktuálním tématem a otevírá mnohé možnosti v této oblasti“, uvedl Karel Svoboda, který se od Nového roku stane generální ředitelem ČSOB Penzijního fondu Stabilita.

Karel Svoboda

(narozen 12. dubna 1970)

Absolvoval VŠE Praha (1992); dále postgraduální studium statistiky v USA na Texas A&M University, College Station (1994). V letech 1995–1997 byl odborným asistentem na VŠE, v letech 1998–2000 pracoval v pozici Actuarial Manager v Commercial Union životní pojišťovna. Od června 2000 do října 2001 působil v ČSOB jako pojistný matematik, od listopadu 2001 do 31. července 2008 byl členem představenstva ČSOB Pojišťovny a ředitelem divize životního pojištění. Od 1. srpna 2008 byl Karel Svoboda členem vrcholového výkonného vedení ČSOB ve funkci vrchního ředitele pro oblast řízení Zpracování operací a služby. Od 1. listopadu je generálním ředitelem ČSOB Penzijního fondu Stabilita.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).