Hlavní navigace

Kapitálové životní pojištění s ING Nationale-Nederlanden uzavřelo již přes 47 tisíc zaměstnanců Českých drah, s. o.

Sdílet

Praha
15. července 2002

Pojišťovna ING Nationale-Nederlanden byla vybrána na základě výběrového řízení jako partner Českých drah pro zajištění životního pojištění pro jejich zaměstnance. O tom, že mezi pracovníky Českých drah je o produkt ING Nationale-Nederlanden zájem, svědčí to, že smlouvu o kapitálovém životním pojištění jich uzavřelo již přes 47 tisíc.

ING Nationale-Nederlanden poskytuje zaměstnancům Českých drah kapitálové životní pojištění. Jeho výhodou je široká pojistná ochrana, možnost spoření po celou dobu pojištění a získání pojištění od ING Nationale-Nederlanden za zvýhodněných podmínek. Další výhodou je možnost snížení daňového základu o vlastní příspěvky zaměstnance a získání příspěvku od Českých drah na toto pojištění až do výše 600 korun měsíčně. Ne nevýznamnou výhodou tohoto kapitálového životního pojištění je i to, že jeho poskytovatelem je renomovaná pojišťovna ING Nationale-Nederlanden, která je součástí jedné z největších evropských finačních skupin – ING.

O zájmu o kapitálové životní pojištění od ING Nationale-Nederlanden mezi zaměstnanci Českých drah svědčí i to, že z 47 tisíc pracovníků, kteří již uzavřeli smlouvu, se více než polovina rozhodla přispívat si na některé z mnoha připojištění nebo na spořicí složku pojištění.

„Navázání spolupráce s jedním z největších zaměstnavatelů v České republice – s Českými drahami, které mají více než 80 tisíc pracovníků – je samozřejmě prestižní záležitostí. Je to potvrzením kvality našich produktů a služeb a také výzvou obstát v tak velkém kontraktu,“ řekl Michal Špaňár, ředitel ING Employee Benefits.

Zaměstnancům Českých drah vychází ING Nationale-Nederlanden vstříc nejen poskytováním kapitálového životního pojištění za zvýhodněných podmínek, ale i například tím, že poradci pro finanční plánování ING jsou pracovníkům Českých drah k dispozici přímo na jejich pracovištích a vznikají zde i dočasná Kontaktní místa ING. Pro zaměstnance Českých drah zřídila ING i speciální bezplatnou informační linku a e-mailovou schránku, kam mohou směřovat své dotazy.

„Ve výběrovém řízení pro poskytování životního pojištění pro naše zaměstnance jsme vybrali ING pro důvěryhodnost, finanční sílu, a také pro to, že je to firma s dlouholetou tradicí i velkým renomé jak u nás, tak ve světě. Stejně důležitá pro nás byla také zkušenost ING s poskytováním pojistných služeb pro zaměstnance velkých firem. Velkou roli hrálo i to, že ING byla schopna připravit program přímo na míru pro naše zaměstnance a to navíc ve velmi krátkém čase,“ uvedl Dalibor Zelený, generální ředitel Českých drah.

ING Group nabízí zaměstnavatelům možnost poskytovat za zvýhodněných podmínek finanční produkty již od února 2001. Tehdy jako první finanční skupina v České republice uvedla na trh novou koncepci spolupráce s firemní klientelou – ING Employee Benefits, která nabízí firmám ojedinělý komplex zaměstnaneckých výhod. Prostřednictvím ING Employee Benefits získávají společnosti soubor služeb a produktů, jimiž mohou motivovat své zaměstnance a posilovat tak jejich loajalitu. Zaměstnavatelé, kteří si uvědomují roli lidského kapitálu pro růst a úspěch firmy, mohou díky ING Employee Benefits získat „nákupem pod jednou střechou“ celý balík zaměstnaneckých výhod.

Firmy mohou prostřednictvím ING Employee Benefits svým zaměstnancům nabídnout řadu finančních produktů za zvýhodněných podmínek – daňové úlevy vázané na příspěvek od zaměstnavatele např. na životní pojištění, penzijní připojištění či poplatková zvýhodnění – a tento koncept využít ve své personální politice. K těmto produktům patří životní a soukromé zdravotní pojištění, penzijní připojištění nebo podílové fondy. ING Employee Benefits také nabízí speciální pojistný program na motivaci manažerů a klíčových zaměstnanců firem.

Od počátku loňského roku do června 2002 začalo s ING v rámci ING Employee Benefits spolupracovat přes 1 500 firem. Finanční produkty od ING využívá přes 107 000 zaměstnanců těchto firem. Produkty získávají za zvýhodněných podmínek s výrazným příspěvkem zaměstnance, což pro ně představuje významný motivační prvek. Například průměrný příspěvek na penzijní připojištění od zaměstnavatele činí u klientů ING Penzijního fondu 454 Kč měsíčně (průměr na českém trhu za 4. čtvrtletí 2001 je přitom 344 Kč). U životního pojištění činí průměrný roční příspěvek u klientů ING Nationale-Nederlanden 6 032 Kč.

Růst počtu firem, které na poskytování zaměstnaneckých výhod spolupracují s ING, svědčí o tom, že si zaměstnavatelé uvědomují, že kvalitní a vysoce kvalifikované pracovníky si neudrží pouze pomocí platových podmínek. Při stabilizaci perspektivních zaměstnanců hraje velkou roli právě systém zaměstnaneckých výhod. S ING Group v oblasti zaměstnaneckých výhod již spolupracují vedle Českých drah, s. o. například společnosti Philips Česká republika, s. r. o., GE Capital Bank, a. s., Nestlé Česko, s. r. o., Securitas ČR, s. r. o., Unilever ČR, spol. s r. o., Český rozhlas, ŠKODA, a. s., Plzeň, Český Mobil, a. s., a mnoho dalších.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).