Hlavní navigace

Jsme vaším partnerem...

ČSOB vydala jako první banka v České republice souhrnnou výroční zprávu o společenské odpovědnosti.

Sdílet

Výroční zpráva o společenské odpovědnosti, publikovaná pod názvem Jsme vaším partnerem…, obsahuje principy chování banky vůči společnosti, ve které působí. Podle ČSOB je společenská odpovědnost flexibilní reakcí na potřeby společnosti a současně také jedním z nástrojů napomáhajících k dosažení obchodních cílů. „Budoucnost firmy je úzce spojena s měnícími se potřebami společnosti. Otázky společenské odpovědnosti jsou proto součástí našeho každodenního strategického rozhodování,“ říká Pavel Kavánek, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB.

Výroční zpráva o společenské odpovědnosti za rok 2006 informuje o tom, jak ČSOB společně s Poštovní spořitelnou integrují principy odpovědnosti vůči společnosti do svého chování. „Aktivně hledat příležitosti a nacházet řešení je našim obchodním zájmem,“ dodává Pavel Kavánek. Příkladem za všechno jsou sociálně odpovědné investiční fondy, které investorům nabízejí nejen odpovědnou investici, ale mnohdy i vyšší výnos, než je u běžných investičních fondů obvyklý.

Zpráva o společenské odpovědnosti je vydávána pouze v elektronické podobě a lze ji získat na internetových stránkách banky. „Čitatele překvapí svou jednoduchostí a interaktivitou. Je určena především pro širokou veřejnost a obsahuje mimo jiné i mnoho zajímavostí, jakými jsou například věk nejstaršího zaměstnance banky či popis způsobu trénování klientských pracovníků. Neexistence tištěné podoby je záměrná a vychází z naplňování principu péče o životní prostředí,“ upřesňuje Michaela Vlasáková Baruníková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Zpráva v zásadě odpovídá na čtyři základní okruhy otázek: Co banka nabízí svým klientům a zaměstnancům a jak pečuje o životní prostředí a ty, kteří to nejvíce potřebují. „Letošní vydání považujeme za nultý ročník, který v rámci již dlouholeté společenské odpovědnosti banky zahrnuje i řadu novinek. Například jsme se letos poprvé řídili metodikou Standard odpovědná firma od Fóra dárců,“ doplňuje Michaela Vlasáková Baruníková a dále dodává: „Výroční zprávu společenské odpovědnosti pro rok 2007 vydáme v dubnu 2008 společně s Výroční zprávou ČSOB.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).