Hlavní navigace

Jízdenky na autobus do Norimberku si už koupilo přes 1 000 zákazníků

Jízdenky na nový autobusový spoj Praha – Norimberk si od 17. července koupila více než tisícovka zákazníků. Nový DB-Expressbus / SuperCity Bus začne jezdit 9. srpna a trasu urazí za 3 hodiny a 45 minut. Linka bude v rámci ČD začleněná do sítě spojů kategorie SuperCity a bude integrována do jízdních řádů a tarifních nabídek DB i Českých drah.

Sdílet

Její stanoviště budou v Norimberku a v Praze (stanoviště B2 ve Wilsonově ulici) přímo na hlavním nádraží. Denně pojede šest přímých autobusových spojů v každém směru. Autobusy nebudou cestou zastavovat v žádném jiném městě, a jízdní doba bude díky využití existujícího dálničního spojení kratší než 4 hodiny.

Moderní autobusy SETRA provozované DB nabídnou zákazníkům špičkovou kvalitu cestování první i druhou třídou, snack bar a toalety, stejně jako další palubní služby. V první třídě je 14, ve druhé 58 míst.

Cena jednosměrné jízdenky ve druhé třídě bude 48 EUR, za první třídu obsahující v ceně jízdného bonusové občerstvení zákazník zaplatí 78 EUR. Vždy je třeba si zajistit i rezervaci místa. Cena jednosměrných elektronických jízdenek eTiket pro druhou třídu dostupných přes internetový obchod Českých drah nebo přes kontaktní centrum prostřednictvím služby TeleTiket bude 26 EUR. Prodej eTiketů zahájíme tři dny před odjezdem prvního SC Busu.

V souvislosti se zavedením této novinky budou v autobusech platit také speciální nabídky se zvýhodněnou cenou: Europa-Spezial od Deutsche Bahn.

Rozvoj autobusové dopravy doplňující páteřní železniční dopravu je jedním ze strategických směrů dalšího rozvoje podnikatelských aktivit Českých drah. Tato linka, na které se budou ČD podílet jako partner Deutsche Bahn, je jednou z prvních vlaštovek naplňování této strategie.

Zřízení přímé autobusové linky Praha – Norimberk, která je první mezinárodní autobusovou linkou DB i ČD, je současně dalším krokem v úzké zákaznické spolupráci obou dopravců. Ta se projevuje také v zavedení nových cenově atraktivních nabídek eTiket pro cestování mezi ČR a Spolkovou republikou Německo od 1. 7. – a to na trasách z Prahy či Brna do Hamburku, Drážďan a na Rujánu. Z dřívějšího období existují tyto nabídky pro vlakové spoje do destinací Berlín, Norimberk či Mnichov.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).