Hlavní navigace

Již 350 milionů. O zajištěné fondy ČSOB je zájem i před Vánoci

Zájem investorů o zajištěné fondy ČSOB neutuchá ani v nastávajícím předvánočním období. Svědčí o tom výsledky nově upisovaných zajištěných fondů, do kterých investoři v různých společnostech skupiny ČSOB upsali již 350 mil. korun. Velmi úspěšný je fond ČSOB Krátkodobého globálního růstu 1, do kterého investoři banky vložili již téměř 60 mil. korun. Jeho délka splatnosti je pouhé 2 roky a 10 měsíců a upisovací období stále trvá.

Sdílet

V listopadové nabídce zajištěných fondů ČSOB jsou tři nové zajištěné fondy vedené v českých korunách a jeden zajištěný fond vedený v eurech. ČSOB navíc přichází s dlouho očekávaným tématem pro otevřený akciový fond ČSOB Akciový fond BRIC, který se zaměřuje na akcie čtyř nejrychleji rostoucích ekonomik světa – Brazílie, Ruska, Indie a Číny. Existují dva takovéto fondy se stejným tématem, ale lišící se denominací – do tématu BRIC je tak možné investovat jak v českých korunách, tak také v eurech. Listopadovou nabídku doplňuje Maximal Invest – ČSOB Farmacie a Finance 1, který představuje unikátní spojení investice do zajištěného fondu a pojistné ochrany. Výnos tohoto fondu je vázán na růst 30 akcií perspektivního odvětví farmacie a financí.

Průměrný výnos zajištěných fondů splatných v roce 2006 a 2007 činí 5,87 % ročně. Tento výnos je navíc pro občany osvobozen od daně. "Pro potenciální klienty Zajištěných fondů ČSOB je výhodné zbavit se zvyku využívat zajištěný fond jako termínovaný vklad, tj. neměli by investovat pouze do jednoho fondu v přesvědčení, že pro své peníze udělali to nejlepší. Mnohem výhodnější je využít diverzifikace, která je v nabídce měsíčních novinek zajištěných fondů obsažena a zařazovat jednotlivé fondy do investičního portfolia jako celek. Tím optimalizují výnosy, zvýší pravděpodobnost průměrného výnosu a sníží celkovou volatilitu,“ doporučuje Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).