Hlavní navigace

Jiřina Tapšíková na vysoké pozici v koncernu VW

Dosavadní finanční ředitelka společnosti ŠkoFIN Ing. Jiřina Tapšíková, MBA nastoupila počátkem srpna 2003 na post General Manager turecké pobočky Volkswagen Financial Services AG v Istanbulu. V tuto chvíli je jedinou a historicky první ženou na podobném postu v rámci Volkswagen Financial Services AG.

Sdílet

Jiřina Tapšíková pracovala ve společnosti ŠkoFIN od roku 1993, tedy téměř od jejího založení. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a v průběhu práce ve ŠkoFINu absolvovala Institut pro finanční a průmyslový management, kde získala titul MBA. Byla prokuristou společnosti ŠkoFIN. Je vdaná, má patnáctiletou dceru. Mezi její koníčky patří rodina, cestování, zahrada, sport, kultura.

Co musí umět, znát nebo jakou vlastnost musí mít žena, která se chce dostat například na pozici ředitelky velké pobočky finanční instituce v zahraničí? Především bych chtěla poznamenat, že nejde o to, jestli se na tuto pozici dostane žena nebo muž. V tom není rozdíl a já nemám ráda toto rozdělováni a nářky na diskriminaci. Obecně lze říci, že člověk by měl mít odpovídající vzdělání a zkušenosti v oboru a snahu neustále se zdokonalovat. V případě německé firmy je to navíc prokázání loajality a touhy pracovat poctivě. A pak samozřejmě taky trochu štěstí, vysvětluje Jiřina Tapšíková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).