Hlavní navigace

Jiří Rusnok se stává poradcem Výkonné rady ING v České a Slovenské republice

Sdílet

Praha
14. května 2003

Jiří Rusnok byl jmenován do funkce poradce Výkonné rady ING pro Českou a Slovenskou republiku.

“Jsme rádi, že v ING máme takovou osobnost, jakou je Jiří Rusnok. Oceňujeme jeho vědomosti a expertní znalosti z české ekonomiky, stejně jako jeho know-how v oblasti penzijní reformy v České a Slovenské republice,” řekl předseda Výkonné rady ING ČR & SR Ron van Oijen. “Penzijní reforma a vývoj trhu penzijního pojištění patří k prioritním oblastem zájmu ING,” dodal.

Jiří Rusnok vyjádřil radost nad tím, že se mu dostalo příležitosti pracovat pro tak významnou finanční skupinu, jakou je ING. „Věřím, že moje spolupráce s ING bude úspešná. Chtěl bych, aby se pozice ING na českém a slovenském trhu ještě více posílila ku prospěchu jejích klientů a akcionářů,“ řekl.

Jiří Rusnok (42) ukončil studium na Národohospodářské fakultě Vysoké škole ekonomické v Praze. Svou profesní kariéru začal v odboru dlouhodobých výhledů Státní plánovací komisi. Později působil na Federálním ministerstvu pro strategické plánovaní a Federálním ministerstvu práce a sociálních věcí. Následně pracoval v Českomoravské konfederaci odborových svazů, kde pracoval šest let jako poradce a vedoucí sociálně-ekonomického oddělení.

Od srpna 1998 zastával funkci náměstka ministra práce a sociálních věcí, od dubna 2001 do července 2002 byl ministrem financí ČR a do 19. března 2003 ministrem průmyslu a obchodu ČR.

* * *
ING působí v 65 zemích světa a má více než 50 miliónů klientů. Z hlediska tržní kapitalizace je jednou z největších finančních skupin na světě. V České republice působí od roku 1991 v oblastech pojišťovnictví, bankovnictví a správy aktiv. V roce 2001 vstoupila také na trh retailových produktů svým spořicím účtem ING Konto.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).