Hlavní navigace

Jiří Hoidekr odchází z pozice ústředního ředitele ČSSZ

Pozice ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení nebude od 1. srpna letošního roku obsazená. Ing. Jiří Hoidekr požádal k 31. červenci 2006 ministra práce a sociálních věcí o uvolnění z této funkce. Jak sám řekl: „Po více než šesti letech v čele ČSSZ je čas na změnu. Považuji za správné, aby strategické cíle České správy sociálního zabezpečení pro příští střednědobé období stanovovalo na základě společenské objednávky již nové vedení. Myslím si totiž, že je obecně pro každou i nepodnikatelskou organizaci prospěšné, aby se vrcholový manažer v jejím čele po čase vyměnil, a koneckonců pro samotného manažera také. Je to jedna z osvědčených cest k trvalému rozvoji obou stran“.

Sdílet

Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Ing. Zdeněk Škromach poděkoval Ing. Jiřímu Hoidekrovi za spolupráci a ocenil jeho šestileté působení v ČSSZ. S prací odcházejícího ústředního ředitele je spokojen a jak sám dodává: „Jiřímu Hoidekrovi se podařilo Českou správu sociálního zabezpečení proměnit v moderně fungující dynamickou organizaci“.

Ing. Jiří Hoidekr se ujal funkce ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení 1. července 2000. Jmenován byl na základě výsledku výběrového řízení Ministerstva práce a sociálních věcí, kterého se zúčastnilo několik desítek uchazečů. Za svůj největší úspěch v České správě sociálního zabezpečení považuje prosazení metod strategického managementu v podmínkách státní správy, zavedení procesního řízení a jednoznačnou orientaci na klienta s maximálním využitím informačních a komunikačních technologií (IKT). „Hodně lidí bylo skeptických, když se v roce 2001 začaly digitalizovat dokumenty archivované v ČSSZ, do té doby pouze papírové – optický archiv ČSSZ nyní čítá více než 84 milionů elektronických dokladů o pojištěncích. Podobně to bylo s elektronických podáním. ČSSZ zavedla v roce 2005 jako vůbec první organizace státní správy e – Podání dokumentů prostřednictvím Portálu veřejné správy. A dnes eviduje už více než 11 milionů dokumentů úspěšně podaných elektronicky a jejich počet každý den roste,“ dodává.

K bilancování Ing. Jiří Hoidekr, který před příchodem do ČSSZ pracoval především jako vrcholný manažer v komerční sféře a věnoval se IKT a pojišťovnictví, uvádí, že zkušenost ve státní správě, je nepřenositelná a nezaplatitelná. „Jsem rád, že jsem byl přitom, když se ČSSZ transformovala do moderní instituce a kdy se nastavovaly nové mechanismy, způsob práce a komunikace. A dvojnásob mě těší, že i při všech změnách plnili zaměstnanci ČSSZ své povinnosti tak, jak měli, za což jim patří mé poděkování.“

Přáním Ing. Jiřího Hoidekra je, aby si Česká správa sociálního zabezpečení podržela své strategické poslání a nadále se rozvíjela ku prospěchu široké veřejnosti, protože je to právě služba veřejnosti, kvůli které existuje.

Řízením České správy sociálního zabezpečení dočasně pověří místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Ing. Zdeněk Škromach náměstka ústředního ředitele ČSSZ Mgr. Luboše Vaňka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).