Hlavní navigace

Jiří Briford posílí tým Capgemini na pozici Head of Financial Services

V souvislosti s dalším rozvojem expertních poradenských služeb v oblasti bankovnictví a financí jmenovala společnost Capgemini Czech Republic Jiřího Briforda do pozice Head of Financial Services. Jiří Briford bude zodpovědný za rozvoj poradenství bankám a dalším finančním institucím. Do Capgemini přichází po více než desetileté praxi v bankovním sektoru.

Sdílet

„Systém řízení vztahů se zákazníky, který navrhla pro Českou spořitelnu poradenská společnost Capgemini, byl na základě ocenění organizovaného společností Gartner Group oceněn letos v březnu jako nejlepší systém řízení vztahů se zákazníky mezi evropskými finančními domy. Je pro mě velkou výzvou vést tým lidí, díky kterým mohlo být řešení našeho klienta oceněno tak prestižní cenou,“ uvedl v souvislosti se svým jmenováním Jiří Briford.

Před nástupem do Capgemini působil Jiří Briford v Živnostenské bance. Postupně zde zastával několik pozic, na závěr funkci ředitele pro plánování strategie a controllingu v oblasti retailového bankovnictví. Během kariéry v Živnostenské bance mimo jiné připravoval a následně zajišťoval implementaci strategií pro nově vznikající klientský segment malých podniků.

Svou profesní kariéru odstartoval Jiří Briford v roce 1991 ve společnosti Coopers & Lybrand. O dva roky později nastoupil na pozici manažera pro kapitálový trh v ABN AMRO Bank, kde byl zodpovědný za rozvoj a realizaci nových strategie pro kapitálové trhy. Později pracoval v londýnské Citibank, ve společnosti Accenture a v Komerční bance.

Jiří Briford vyrůstal ve Švédsku a proto za svůj mateřský jazyk považuje vedle češtiny i švédštinu. Dále hovoří anglicky a ovládá částečně i francouzštinu a španělštinu. Jiří Briford vystudoval ekonomiku a management na univerzitě ve švédském Lundu. V roce 1999 získal titul MBA na IESE Business School v Barceloně.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).