Hlavní navigace

Jedna z posledních stavebních proluk

(Praha, 21. září 2006) – Jedna z posledních nezastavěných proluk na pražské Vinohradské ulici byla 19. září 2006 úspěšně vydražena. Cena pozemku o výměře necelých 2000 m2 se vyšplhala z původních 40 milionů na 191,5 milionů korun, na téměř pětinásobek vyvolávací ceny. Rekordní dražby, kterou pořádal leader českého dražebního trhu Clanroy Sales, a. s. pro Stavební spořitelnu České spořitelny, a. s., se zúčastnilo 17 předních developerů.

Sdílet

„Obrovský zájem jsme očekávali. Počet lukrativních stavebních parcel v centru Prahy postupně ubývá a úměrně tomu se zvyšuje konkurenční tlak mezi developery, kteří chtějí v atraktivních lokalitách stavět obchodní centra nebo rezidenční byty,“ řekl Ing. Přemysl Jirák, člen představenstva Clanroy Sales, a. s.

Jednou z možností využití vydraženého pozemku je realizace původního projektu, t.j. vybudování polyfunkčního centra „OAC Milenium“, pro který již bylo dříve na pozemek vydáno územní rozhodnutí. Centrum by zahrnovalo 2 podzemní podlaží se 104 parkovacími stáními a 9 nadzemních podlaží s obchodně-administrativními plochami a s celkem 42 byty do 100 m2 a 21 byty nad 100 m2.

Vydražený pozemek má rozlohu 1944 m2 a nachází se na území městské části Prahy 3 – Vinohrady, v blízkosti stanice metra Jana Želivského. V jeho těsném okolí jsou veškeré inženýrské sítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).