Hlavní navigace

Jakub Janda se stal členem Team Visa pro Zimní olympijské hry 2006 v Turíně

Asociace Visa Europe dnes oznámila zahájení projektu „Team Visa“ v České republice. Team Visa je sponzorský program, jenž v sobě kombinuje popularitu legendárních olympijských sportovců se zkušenostmi a podporou, které mohou tyto legendy nabídnout budoucím olympijským a paralympijským hvězdám a pomoci jim tak na cestě k vítězství.

Sdílet

Visa podporuje skupinu olympijských „nadějí“ – sportovců, kteří mají potenciál k tomu, aby se dostali do výběru svých národních týmů pro zimní olympijské nebo paralympijské hry v Turíně 2006. Těmto sportovcům Visa zajišťuje podporu od olympijských mentorů, stejně tak formou přímých finančních dotací, které sportovci mohou využít k financování přípravy a cestovních výdajů.

Z mladých českých olympijských sportovců se členem Teamu Visa stal nyní i nadějný Jakub Janda z České republiky. Poprvé skočil ze skokanského můstku v osmi letech. Nyní se již plně připravuje na zimní sezónu, v níž bude na Zimních olympijských hrách v Turíně 2006 usilovat o získání zlaté medaile. Pokud se mu to podaří, stane se prvním českým skokanem na lyžích od roku 1988, který bude stát na stupních vítězů. Jedním z Jakubových mentorů bude i bývalý vynikající norský běžec Bjørn Daehlie, který je jediným sportovcem v historii zimních olympijských her, jemuž se podařilo získat osm zlatých medailí.

„Při olympijských hrách jde hlavně o národní hrdost, oslavu různých národních identit a podporu národních hrdinů. To je také základní myšlenkou Teamu Visa. Tímto způsobem může Visa Europe posunout investici do budoucnosti olympijských her na zcela novou úroveň; může mladým sportovcům poskytnout takovou podporu, aby mohli maximálně využít svých možností; dává obyčejným lidem příležitost vykonat neobyčejné věci a pomáhá další generaci špičkových sportovců dosáhnout svých snů,“ prohlásila viceprezidentka asociace Visa Europe pro Business Development Edvj Massazza-Galová. Do konce roku bude v Teamu Visa zastoupeno devět evropských zemí a bude podporováno přes třicet sportovců.

Miloslav Kozler, manažer Visa Europe pro Českou republiku, k programu řekl: Program Team Visa pro letní olympijské hry v Athénách 2004 byl velice úspěšný, a to jak pro sportovce, z nichž mnozí si ve svém odvětví vedli výtečně, tak pro asociaci Visa, která mohla velice praktickým způsobem prokázat svou oddanost olympijské ideji. Dnes jsme tu, abychom představili vůbec první český program Team Visa. Členem Teamu Visa bude česká olympijská naděje Jakub Janda a jeho hlavním mentorem se stane jeden z nejvýjimečnějších sportovců nedávné minulosti Bjørn Dahlie, sdělil Miloslav Kozler.

Bjørn Daehlie je jediným sportovcem v historii zimních olympijských her, kterému se podařilo získat osm zlatých medailí. Bjørn Daehlie drží rekord v celkovém počtu zlatých medailí, v počtu individuálních medailí a též nejvyšším počtem zlatých medailí z patnácti olympijských závodů, které se běžely v devadesátých letech.

Těším se, že budu moci pracovat s Jakubem, který již ukázal obrovský potenciál a talent. Doufám, že mladým sportovcům dokáži předat zkušenosti, které jsem sám dlouho sbíral. Jsem přesvědčen, že pro sportovce není důležitější události, než jsou olympijské hry. To, včetně významu olympijských her samotných, může mladé atlety snadno rozptýlit, prohlásil Bjørn Daehlie.

Vedle Bjørna Daehliho budou jako olympijští mentoři v Teamu Visa působit Italka Deborah Compagnoniová a Rakušan Franz Klammer. Deborah Compagnoniová je jedinou lyžařkou, které se podařilo získat tři zlaté medaile na třech olympijských hrách po sobě; Franz Klammer je jedním z nejslavnějších a nejuznávanějších sportovců všech dob a olympijskou medaili získal na domácí půdě v Innsbrucku. Visa International je globálním partnerem olympijských her a na XX. Zimních olympijských hrách v Turíně 2006 bude exkluzivním platebním systémem. Asociace Visa se stala globálním partnerem olympijského hnutí v roce 1986. Od té doby asociace Visa a její členské banky poskytly prostřednictvím národních olympijských výborů sportovcům po celém světě více než 100 milionů amerických dolarů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).