Hlavní navigace

Jak dětem usnadnit start do života?

Chcete vaše děti do budoucna zajistit a chcete mít jistotu, že budou naspořené peníze vyplaceny opravdu jim a v požadovaném věku? Dětské pojištění Korunka umožňuje naspořit peníze pro lepší budoucnost vašich dětí a ještě je zajímavě zhodnotit. Navíc je vaše dítě automaticky pojištěno i proti úrazovým rizikům.

Sdílet

Dětské pojištění Korunka představuje bezpečné spoření pro vaše děti s výhodným zhodnocením vložených peněz. Budoucímu dospělému tak umožňuje lepší start do samostatného života. Navíc je v ceně úrazové pojištění, které zajišťuje dítě při úrazu finanční kompenzací.

Pokud si chcete být jisti, že naspořené prostředky získá jen člověk, kterému spoříte a navíc až v určitém věku, nový produkt ČSOB Pojišťovny – Korunka splňuje právě tyto požadavky. Lze tak zajistit poklidný start do života dítěti či vnoučeti.

Příklad: Honza 60 let

Honza je již dědečkem a má dvouletou vnučku Terezku. Rád by Terezce věnoval nějaké peníze, aby měla v plnoletosti lepší start do života. Chtěl by jí peníze věnovat již teď, aby jeho úspory nebyly v budoucnu řešeny dědictvím. Honza potřebuje jistotu, že peníze získá opravdu Terezka, a to až jí bude 19 let. Zároveň také požaduje, aby se peníze zhodnocovaly do doby, než Terezka daného věku dosáhne.

Honza si vybral Dětské pojištění Korunka, které přesně splňuje jeho požadavky. Terezce vložil do tohoto pojištění jednorázově 100 000 Kč. Až bude Terezce 19 let bude ji vyplaceno 129 194 Kč (při garantovaném minimálním zhodnocení 2,4 %). Tato částka bude navýšena ještě o výnosy pojišťovny. Při zhodnocení 3,55 %, které bylo dosaženo na obdobném typu produktu minulý rok, by Terezka po dosažení devatenácti let obdržela 157 824 Kč. Tuto částku může například použít na částečné uhrazení nákladů spojených se studiem na Vysoké škole. Navíc bude Terezka až do svých devatenáctých narozenin zajištěna proti úrazovým rizikům, které ji mohou v životě potkat.

Bohužel dětské úrazy jsou velmi časté. Česká republika se v celkových úrazových statistikách řadí mezi nejrizikovější země Evropy. Z hlediska druhu činnosti připadá podle statistik ČSOB Pojišťovny o prázdninách nejvíce dětských úrazů na rekreační sporty, a to nejčastěji na fotbal. Většinou jde naštěstí jen o drobnější úrazy, jako jsou odřeniny či zlomená zápěstí, které jsou typické i pro čím dál oblíbenější cyklistiku, jízdu na kolečkových bruslích či skateboarding. Ke mnoha úrazům by však nemuselo vůbec dojít nebo jejich následky by mohly být mírnější, kdyby děti používaly při sportu patřičné vybavení – chrániče kolen, zápěstí a loktů a samozřejmě přílby při jízdě na kole. Bohužel se stále setkáváme s tím, že děti a především jejich rodiče tato základní preventivní pravidla opomíjejí.

Hlavní výhody Dětského pojištění Korunka:

1. Garantované zhodnocení

 – spoření pro děti s garantovaným zhodnocením navýšeným o podíly na zisku pojišťovny
 – vysoké celkové zhodnocení u podobných produktů ČSOB Pojišťovny v minulosti, v roce 2008 3,55 %, v roce 2007 5,4 %

2. Jistota vyplacení naspořených peněz dítěti

 – klient si určí, komu má být naspořená částka vyplacena a v kolika letech

3. Možnost vypořádat včas dědictví bez dědického řízení

 – klient může dopředu odkázat své naspořené peníze dítěti/dětem prostřednictvím pojištění, má tak rozdělení svého dědictví pod kontrolou

4. Úrazové pojištění dítěte v ceně pojištění

 – automatickou součástí je úrazové pojištění dítěte, které je součástí ceny pojištění
 – dítě je pojištěno pro případ trvalých následků způsobených úrazem v rozsahu už od 1 % poškození těla
 – v pojištění je automaticky nastaveno progresivní plnění. To znamená, že čím větší úraz nastane, tím více peněz dítě dostane (vyplacení až čtyřnásobku pojistné částky).
 – pokud se dítěti stane úraz a jeho léčení si vyžádá hospitalizaci, dítě dostává za každý den strávený v nemocnici počínaje 2. dnem stanovenou částku. Navíc pokud se jedná o neodkladnou operaci či pobyt na ARU nebo JIP, je tato částka dvojnásobná.
 – možnost navýšení úrazového pojištění dítěte až na trojnásobek pojistných částek
 – úrazové pojištění chrání dítě v ČR i zahraničí 24 hodin denně

5. Možnost jednorázových i pravidelných vkladů a výběrů peněz

 – klient může kdykoli vložit do pojištění další peníze, které budou zhodnocovány
 – dodatečně vložené peníze je možné kdykoliv v průběhu pojištění vybrat nebo budou vyplaceny dítěti na konci pojištění

6. Pohodlný přístup k pojištění přes internet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).