Hlavní navigace

J&T BANKA zvýšila v prvním čtvrtletí provozní zisk meziročně o 7 %

[Tisková zpráva] J&T Banka, jedna z nejvýznamnějších privátních bank na českém trhu, pokračuje v úspěšném růstu i v 1. čtvrtletí roku 2011. Její provozní zisk vzrostl oproti stejnému období loňského roku o 7 % a překročil tak 200 milionů Kč. Čistý zisk dosáhl za první 3 měsíce roku hodnoty 133 milionů Kč, což značí nárůst o 6 %.

Sdílet

„Zisk banky se navzdory nestálé situaci na světových trzích zvyšuje již několik let po sobě,“ komentuje výsledky Štěpán Ašer, generální ředitel banky, a doplňuje: „Růst za první čtvrtletí letošního roku byl dán zejména poplatkovými výnosy, které meziročně vzrostly téměř trojnásobně. Nejvíce narostly poplatky za obchodování s cennými papíry, což je dáno rostoucí aktivitou našich klientů na kapitálových trzích.“ Celkový objem klientských kurzotvorných obchodů vzrostl meziročně o 95 %, přičemž největší nárůst zaznamenaly obchody na zahraničních trzích, které vzrostly o 120 %.

Čisté úrokové výnosy stouply o 12 %, a to hlavně z důvodu růstu úrokových marží. Bilanční suma banky vzrostla rovněž o 12 % a překročila sumu 49 miliard Kč. „Širší nabídka vkladových produktů určených novým klientským segmentům v Čechách a na Slovensku nastartovala růst klientských vkladů o 13 % na 42 miliard Kč,“ říká Ašer. Obnovená chuť investorů pustit se do nových projektů či pokračovat v doposud pozastavených projektech jsou důvodem pro nárůst objemu poskytnutých úvěrů o 25 % na 29 miliard Kč.

J&T Banka si dlouhodobě udržuje kapitálovou přiměřenost vysoko nad limitem stanoveným Českou národní bankou. Výše kapitálové přiměřenosti překročila 12 %.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).