Hlavní navigace

Ivo Bretfeld posílil expertní skupinu Ernst & Young pro forenzní prověrky informačních systémů

Praha 12. dubna 2007 – Společnost Ernst a Young jmenovala do čela své expertní skupiny pro forenzní prověrky informačních systémů Iva Bretfelda (35), s působností nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.

Sdílet

Ivo Bretfeld s sebou přináší zkušenosti z Generálního ředitelství cel, kde do roku 2004 vedl odbor Pátrání oddělení Analýzy a informační podpory. Zastupoval celní správu na pracovních jednáních v rámci EU a specializoval se především na informační systémy používané v mezinárodním a intrakomunitárním obchodu a na odhalování trestné činnosti v této oblasti. Před příchodem do Ernst a Young pracoval jako nezávislý konzultant v oblasti analýzy a sběru dat (data mining).

V dnešní době, kdy se v elektronické podobě uchovává stále více informací, se informační systémy stávají klíčem k odhalování hospodářské kriminality. Pokud chcete vést úspěšné vyšetřování, musíte efektivně pracovat s informační technikou a používat spolehlivé analytické postupy. Naši odborníci mají k dispozici celou řadu metod, které používají při odhalování dat nebo pro obnovu vymazaných, zakódovaných nebo poškozených souborů, říká Markus Lohmeier, který stojí v čele oddělení investigativních služeb a řešení sporů pro Českou republiku a region střední Evropy.

Ivo Bretfeld bude působit v Praze, ale úzkou spolupráci naváže i s forenzními odborníky z ostatních středoevropských kanceláří Ernst a Young.

Bretfeld absolvoval Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze. Mezi jeho koníčky patří jízda na horském kole, plavání, film, hudba a literatura.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).