Hlavní navigace

IV. ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2008

Server www.bankovnipoplatky.com vyhlásil 4. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. A opět se anketa uskuteční nejen v České republice, ale i na Slovensku. V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro 4. ročník ankety jsme nezařadili vítěze předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Sdílet

IV. ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2008: co také klienti v bankách zažili!? – 3. díl – nejlepší na konec

Odkaz pro hlasování:
http://www.bankovnipoplatky.com/…platek-2008/

Vybrané absurdní situace, které nám klienti poslali:

Drahý lístek do divadla…

Další u návštěvníků diskuse upozornil na zajímavou zkušenost: Pokud si zakoupíte lístek do divadla na TicketPortal zjistíte, že za platbu lístku (ať už přímo platební kartou nebo bankovním převodem) si Česká spořitelna napočítá poplatek 7% z ceny každé vstupenky. ABSURDITA číslo jedna – poplatek za připsání úroku…

Připsání úroku účtuje moje banka jako pohyb na účtu, jako přijatou sumu a účtuje mi 6 Kč. Jelikož je úrok 0,01 procenta, každého čtvrt roku obdržím nějaké 2 Kč a za ně mi banka strhne 6 Kč. To je neetičnost prvního stupně, to ať si raději ty úroky nechají, napsal nám Jan Dlask.

Poplatek za vedení kreditní karty ZDARMA?!?

ČS a její měsíční poplatek 19 Kč, za roční vedení Chytré kreditní karty zdarma je opravdu absurdní. Pokud nesplníte podmínku obrat na kartě 30000, 60000 či u Gold karty 150000 Kč za rok, tak vás vedení karty zdarma vyjde na nějakých 228+199 (349 lepší vzhled nebo 899 Gold karta), napsala Eva Wanecká.

A taková perlička na závěr od našich východních sousedů…

Denisa nám poslala svoji zvláštní zkušenost: Při pokusu vyměnit poškozenou bankovku v hodnotě 20 Sk po mně chtěli ve VUB poplatek 40 Sk!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).