Hlavní navigace

IQ plovoucí hypotéka od LBBW Bank se sazbou 2,9 % p.a.

[Tisková zpráva] Sazba pro IQ plovoucí hypotéku LBBW Bank CZ se již od března drží na 2,9 % p.a. Již několik měsíců trvající výhodná sazba se pozitivně projevila i ve výzkumu LBBW Bank.

Sdílet

Tzv. plovoucí sazba je závislá na vývoji jednoměsíční sazby PRIBOR, kterou ČNB denně aktualizuje. Protože se však tato sazba již několik měsíců prakticky nezměnila a ČNB aktuálně změny základních sazeb neplánuje, mohou klienti profitovat z úrokové sazby, která je výrazně nižší, než průměrná sazba u klasických hypoték.

„Zdá se, že klienti tohoto stavu využívají. Z našeho výzkumu vyplynulo, že i když stále většina žadatelů o hypotéku upřednostňuje pevné měsíční splátky, celých 16 % respondentů uvedlo, že je ochotno jít do rizika měnící se měsíční splátky. A zatím se jim to opravdu vyplácí!“ komentovala výsledky výzkumu Martina Lambert, ředitelka marketingu a komunikace LBBW Bank.

Celková měsíční splátka v případě IQ hypotéky se skládá ze splátky jistiny, která je neměnná, a ze splátky úroku, který se naopak mění měsíčně dle vývoje sazby PRIBOR. Pokud nedojde k výrazným změnám v sazbě PRIBOR, pak výsledný úrok pro klienta bude nižší než by tomu bylo v případě klasické hypotéky se zafixovaným úrokem.

Výhody IQ plovoucí hypotéky

·    dlouhodobá splatnost až 30 let

·    možnost financování až do 90 % zástavní hodnoty nemovitosti

·    nízké poplatky za poskytnutí

·    díky vazbě úrokové sazby na PRIBOR může klient ušetřit na úrocích

·    klient může kdykoliv zdarma přejít od pohyblivé úrokové sazby k fixní sazbě

·    celková splátka úvěru v čase výrazně klesá

Podrobnější informace o IQ plovoucí hypotéce a dalších hypotečních úvěrech je možné získat na www.LBBW.cz, na tel. lince 800 700 800 nebo v kterékoliv pobočce LBBW Bank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).