Hlavní navigace

Investiční poradci ze 30 zemí jednají poprvé v Praze

V Praze v hotelu Le Palais a na Žofíně se ve dnech 9. až 11. září koná Mezinárodní výroční konference Corporate Development International (CDI). CDI je mezinárodní síť poradenských kanceláří působící ve více než 30 zemích. Síť kanceláří CDI byla založena v roce 1973 a mezi její hlavní činnosti dnes patří poradenství při mezinárodních fúzích a akvizicích, privatizačních projektech a vytváření společných podniků. CDI se zaměřuje na střední a velké transakce.

Sdílet

Během setkání, kterého se zúčastní přes 60 partnerů ze všech světových kanceláří, budou účastníci diskutovat globální trendy nejvýznamnějších segmentů průmyslu a služeb a analyzovat dopady těchto trendů na aktivity firem v oblasti fúzí a akvizic, řekl Pavel Matějka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti CDI Corporate Advisory, člena finanční skupiny České spořitelny, která je hostitelem konference.

Výroční konference CDI se vůbec poprvé bude konat v jedné ze zemí střední a východní Evropy. Důvodem pro pořádání konference takového rozměru právě v ČR je zejména fakt, že zástupci CDI vidí tento region jako velice perspektivní, a mají tudíž zájem na jeho bližším poznání. Pražské výroční konference se zúčastní nejvýznamnější zástupci CDI např. ze zemí střední a východní Evropy, Norska, Finska, Švédska, Belgie, Holandska, dále také Ruské Federace, USA, Brazílie, Číny nebo Japonska.

V úvodní den konference, 9. září 2004, vystoupí také pan Jack Stack, generální ředitel České spořitelny, a.s., pan Pavel Kysilka, hlavní ekonom České spořitelny, a.s., a pan Radomil Novák, ředitel agentury CzechInvest.

Příslušnost CDI Corporate Advisory, a.s. ke globální síti CDI umožňuje společnosti získávání aktuálních informací o vývoji globálního finančního trhu a jeho pravděpodobného dopadu na obchodně-podnikatelské aktivity v jednotlivých regionech, řekl Pavel Matějka.

Nad rámec služeb poskytovaných odborníky se zaměřením na jednotlivé regiony získávají klienti CDI automaticky přidanou hodnotu z titulu efektivní výměny informací mezi jednotlivými kancelářemi sítě CDI. Tuto výhodu ocení zejména společnosti, usilující o mezinárodní expanzi nebo hledající nejlepší strategické a finanční partnery pro svůj další rozvoj.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).