Hlavní navigace

ING PF jde do roku 2010 s novou strategií - Cílem je překročit plánovaný zisk 500 milionů Kč

[Tisková zpráva] ING Penzijní fond připíše účastníkům za loňský rok zhodnocení ve výši 0,1 %. To se odvíjí od čistého zisku fondu, který byl v roce 2009 celkem 21,3 milionu korun.

Sdílet

Nově přijatá strategie však slibuje výrazný obrat k lepšímu a naznačuje, že ING Penzijní fond by mohl překonat stanovený cíl pro letošní rok, totiž zisk ve výši 500 milionů korun, až o 10 % a opět se zařadit mezi penzijní fondy s nadprůměrným zhodnocením. 

„Uvědomujeme, si že naše plány jsou značně ambiciózní, ale první kvartál nás přesvědčil o tom, že rozhodně nejsou nereálné. Již za první tři měsíce roku 2010 totiž ING Penzijní fond dosáhl čistého zisku ve výši 123,3 milionu korun,“ uvedl Jiří Rusnok, předseda ING Penzijního fondu. 

Loňský hospodářský výsledek byl ovlivněn především událostmi v prvním pololetí, kdy se vedení skupiny ING Group rozhodlo výrazně zredukovat tehdejší investice do akcií. „Cílem bylo  v ekonomicky velmi nestabilní a nevyzpytatelné době maximálně ochránit úspory klientů a zabezpečit udržitelné výnosy i v následujících letech,“ doplnil Jiří Rusnok.

ING PF dlouhodobě prosazuje co nejlepší a nejbezpečnější hospodaření a klientům přináší kvalitní servis. Díky tomu se fond i v roce 2009 umístil v prestižní soutěži Zlatá koruna a v kategorii penzijních fondů získal Stříbrnou korunu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).