Hlavní navigace

ING Penzijní fond se plně zapojí do reformovaného penzijního systému

[Tisková zpráva] ING Penzijní fond, a. s., získal souhlas vedení skupiny ING zapojit se do reformovaného penzijního systému. „V tuto chvíli intenzivně pracujeme na dokončení žádosti pro ČNB o založení Penzijní společnosti, která nám umožní nabízet fondy II. a III. pilíře včetně Transformovaného fondu, jehož prostřednictvím budeme dále provozovat penzijní připojištění. Inovujeme také model budoucí distribuce penzí, která bude mít zásadní vliv na náš úspěch v tomto systému.

Sdílet

Věřím, že náš vstup do nových pilířů penzijního systému je pro klienty zárukou stability skupiny ING a její důvěry v pozitivní vývoj v České republice. Zároveň je naší ambicí maximálně vyhovět individuálním potřebám každého klienta,“ uvedl ke schválení Jiří Rusnok, předseda představenstva ING Penzijního fondu.

ING Penzijní fond patří trvale mezi šestici největších fondů na českém trhu. Klienti ING se těší dlouhodobě vysokému zhodnocení – od počátku působení ING Penzijního fondu na českém trhu se jedná v průměru o 5,22 %, což je dle dat APF ČR druhé nejvyšší zhodnocení penzijního připojištění na trhu. Rovněž za loňský rok připíše ING Penzijní fond nadprůměrné zhodnocení, které přesáhne 2 %.

Další předností fondu je věrnostní kreditní karta vydaná ve spolupráci s GE Money Bank, díky níž je klientovi z každého nákupu provedeného touto kartou připsáno 1 % ze zaplacené částky na jeho penzijní připojištění. Jako jedna z mála společností navíc ING Penzijní fond nabízí 7 unikátních výplatních schémat. Zároveň všichni naši klienti mohou sledovat aktuální stav svých naspořených prostředků (ale i další podrobnosti o penzijním připojištění) on-line na stránkách ING Penzijního portálu. Nově je také možné sjednat si penzijní připojištění on-line na našich webových stránkách. Klienti jsou za to odměňováni dárkem v podobě 16 GB USB.

„Veškeré tyto služby poskytujeme klientům zdarma jako součást vysoké kvality nabízených služeb. Domníváme se, že by takovýto servis měl být automatickou součástí penzijního fondu, který chce poskytovat vysokou kvalitu nabízených produktů. Naše služby hodláme dále rozšiřovat jak pro současné, tak i pro nově vznikající produkty. Změny se budou týkat především správy penzijního připojištění s rozsáhlejší variabilitou nastavení tak, aby produkt penzijního připojištění maximálně vyhovoval potřebám klienta,“ doplnil Rusnok.

ING Penzijní fond za své nadstandardní služby a dlouhodobě vysoké zhodnocení získal v loňském roce třetí místo v soutěži Zlaté euro a v minulosti se pravidelně umisťoval v soutěži Zlatá koruna.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).