Hlavní navigace

ING nabízí investorům vyšší bezpečí díky zajištění proti měnovým pohybům

Větší jistotu při investování do světových akcií nově českým investorům nabízí společnost ING Investment Management. U čtyř klíčových akciových fondů vytvořila třídy v české koruně zajištěné proti měnovému riziku. Klienti s nimi rovněž ušetří na transakčních nákladech vznikajících při měnových konverzích.

Sdílet

U čtyř klíčových akciových fondů společnost nově vytvořila chráněné korunové třídy

Akcie na světových trzích jsou po nedávných poklesech z pohledu dlouhodobého investora poměrně atraktivně oceněny. Trend posilování české koruny patrný od roku 2000 pravděpodobně může nadále pokračovat a českým investorům tak ukrajovat z jejich celkových výnosů. Nové třídy zajištěné proti kurzovému riziku dokáží tento vliv eliminovat. Výnosy ze zahraničních akcií se zajištěním do české koruny se tak stanou pro české investory opět o něco přitažlivějším, uvedl ředitel distribuce a marketingu ING Investment Management Miloš Filip.

Vybrané akciové fondy, ING Světových akcií, ING Evropských akcií, ING USA Klíčových společností a ING Energetický fond – ING (L) Invest World, ING (L) Invest European Equity, ING (L) Invest US (ECC) a ING (L) Invest Energy – pokrývají západní Evropu, USA a v podstatě celý vyspělý svět. Pro ty, kteří svá aktiva chtějí dlouhodobě držet v českých korunách, tak představují vhodný doplněk k ING Českému akciovému fondu, zaměřenému na region střední a východní Evropy.

Díky těmto novým produktům lze sestavovat i širší portfolia bez kurzových rizik. Zajištění ocení také investoři, kteří investují pravidelně, i v menších částkách – ušetří totiž na transakčních nákladech. Proto se tyto fondy hodí k dlouhodobému, pravidelnému investování a zvyšování hodnoty osobního majetku, upřesnil Miloš Filip.

ING vybrala fondy zaměřené na největší a nejvyspělejší trhy. Doplnila je fondem orientovaným na energetické tituly, jejichž budoucnost je evidentní. Svět spotřebovává stále více energií, přičemž zásoby surovin jsou omezené. Na konci recese navíc tyto cyklické tituly začínají růst mezi prvními, uzavřel Miloš Filip s tím, že nabídka ING fondů se zajištěnými korunovými třídami se v nejbližší době ještě dále rozroste.

ING Investment Management nabízí na českém trhu aktuálně 53 fondů. Z toho je 43 akciových, devět zaměřených na dluhopisy či peněžní trh a jeden s ochranou kapitálu. Akciové tituly pokrývají všechna teritoria a obory lidské činnosti od defenzivnějších, zaměřených třeba na farmacii, až po fondy vysloveně dynamické.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).