Hlavní navigace

ING Fondy opět mezi prvními

Sdílet

ING Český akciový fond se stal nejvýnosnějším fondem v roce 2002 mezi všemi korunovými podílovými fondy prodávanými v České republice. Jeho roční výnos k 31. prosinci 2002 činí 13,41 %. Zároveň poprvé ve své historii vyplatí držitelům svých distribučních akcií dividendu ve výši 59,47 Kč.

ING Český fond obligací opět dokázal, že patří mezi nejvýkonnější fondy ve své kategorii s výnosem 7,7 % za stejné období. Také Český fond peněžního trhu potvrdil stabilní charakter své investiční politiky s ročním výnosem 2,45 %.

Renomovaný časopis the Economist vyhodnotil za loňský rok jako nejvýnosnější investici právě český akciový trh, který přinesl zhodnocení v dolarovém vyjádření ve výši 44%. Generální ředitel ING Investment Management, pan Henk de Bruijne zdůrazňuje, že: „…podle agentury Morningstar RatingTM se ING Český akciový fond umístil na 1. místě ze 67 fondů ve své kategorii akciových fondů střední a východní Evropy. Vzhledem k blížícímu se vstupu České republiky do EU a vzhledem k relativně příznivému hodnocení budoucího ekonomického vývoje se domníváme, že český akciový trh má i v roce 2003 dobré předpoklady pro další růst.“

Také ING Český fond peněžního trhu vyplácí dividendu a to 7,54 Kč na jednu distribuční akcii a ING Český fond obligací vyplatí 59,56 Kč. Dividendy budou vyplaceny k datu 31.ledna 2002.

Rodinu ING Fondů tvoří fondy skupiny ING Group denominované v české koruně i v cizích měnách a které jsou registrovány v Lucembursku. Do ING Fondů lze investovat prostřednictvím široké distribuční sítě – kromě sesterské společnosti ING Bank (síť finančních poradců ING Nationale Nederlanden, vybrané makléřské společnosti a obchodní místa Oranžový dům), může investor pořídit ING Fondy také na pobočkách Commerzbank, České spořitelny, ČSOB, eBanky, J&T Bank a Raiffeisenbanky (zde však pouze na pobočce Olbrachtova 49 v Praze 4). Minimální investice do ING Fondů činí 3.000 Kč a lze ji učinit v síti ING Bank.

Česká kancelář ING Investment Management patří mezi přední správce aktiv na českém trhu. Celkový objem svěřených prostředků se zvýšil o 22 % na 34 miliard korun ve správě k 31. prosinci 2002. Celosvětově dosáhal aktiva ve správě ING Group na konci června roku 2002 objemu 480 miliard euro.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).