Hlavní navigace

ING Fondy nově dostupné přes internetové bankovnictví

Od 19. května došlo k rozšíření internetového bankovnictví společnosti ING. Vedle ING Konta získali klienti přístup ke svým investicím v ING Fondech. A to všechno jednoduše a zdarma.

Sdílet

„Klienti získávají společný přístup k ING Fondům a ING Kontu a s oběma produkty ING tak mohou jednoduše a rychle nakládat 24 hodin denně,“ komentuje Alexis George, generální ředitelka ING ČR/SR. „Systém je to velmi jednoduchý a proto i přístupný de facto pro každého. ”

Co internetové bankovnictví ING umí

Klient může kontrolovat aktuální stav svého portfolia a zároveň aktivně obchodovat s ING Fondy. Jednoduché jsou Nákupy ING Fondů z ING Konta, přestupy mezi ING Fondy anebo odkupy z podílových fondů jsou nyní záležitostí několika málo okamžiků. Samozřejmostí je možnost změnit on-line své osobní údaje nebo data v investičním dotazníku.

Garance zabezpečení

Zabezpečení systému věnovala ING enormní pozornost. Implementovány jsou všechny standardní bezpečnostní mechanismy proti zneužití, včetně šifrování komunikace mezi klientem a ING. Celý přístup je chráněn přístupovými prvky, které jsou známy pouze klientovi. Pokud by se někdo pokoušel „hádat” přístupové prvky, bude po třetím neúspěšném přihlášení zablokován.

Dalším bezpečnostním prvkem je nastavení SMS autorizace. V případě, že chce klient zaslat peněžní prostředky z ING Fondů mimo ING Banku, je nutné použít autorizační SMS zprávu, která obsahuje unikátní bezpečnostní kód. Bez něj nelze odkup do jiné banky provést.

Jak si klient systém zprovozní

Má-li klient již smlouvu pro investování do ING Fondů sjednanou, dostane v následujících týdnech či měsících od ING informační dopis a systém mu bude zprovozněn. Oslovování klientů je rozvrženo z kapacitních důvodů do několika etap. Pokud klient nechce čekat a chce používat systém co nejrychleji, může zavolat na Kontaktní centrum ING a přístup ke svým investicím v ING Fondech přes internet si vyjednat.

Pro nové klienty je smlouva o investování do podílových fondů zřízena zdarma. Bezplatné je i využívání služeb internetového bankovnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).