Hlavní navigace

ING Český kontinuální click fond: první korunový fond bez vstupních poplatků v rámci akce Fond měsíce

Sdílet

Praha
3. dubna 2003

Akce Fond měsíce, která umožňuje investovat do vybraného podílového fondu z nabídky ING bez vstupních poplatků, má za sebou půl roku trvání. Dubnovým fondem měsíce je ING Český kontinuální click fond, jenž je v rámci akce prvním fondem vedeným v českých korunách.

ING Český kontinuální click fond nabízí atraktivní kombinaci relativně nízké úrovně rizika a vysokého dlouhodobého výnosového potenciálu. Rizikovost fondu se pohybuje na střední úrovni mezi úrovní rizika investování do dluhopisů a akcií.

Většina portfolia je alokována do maximálně bezpečných nástrojů peněžního trhu, jako jsou státní pokladniční poukázky a státní dluhopisy s nízkou dobou do splatnosti. Tato tzv. chráněná část činí 90 % portfolia a poskytuje investorům odpovídající ochranu části jejich investice.

Zbylých 10 % je umístěno do finančních derivátů (call opcí) na akciový index EuroStoxx 50, které fondu poskytnou výrazný růstový potenciál v období růstu indexu. V opačném období (při poklesu indexu) fond nejenže zabrání poklesu investice pod chráněnou hodnotu, ale také využívá každého krátkodobého růstu k jejímu zvýšení.

První půlrok trvání akce Fond měsíce prokázal zájem investorů o podílové fondy. Množství investovaných prostředků do fondu vybraného jako fond měsíce se vždy razantně zvýšilo. Důkazem je i březnový fond měsíce ING European Equity, u nějž se prodej zvýšil o 200 %.

Název fondu, který je vyhlášen fondem měsíce, je oznámen vždy nejpozději předposlední den předcházejícího měsíce na internetových stránkách ING – www.ing.cz. Fondem měsíce se může stát kterýkoli fond z nabídky ING Fondů.

Holandská finanční skupina ING nabízí v České republice klientům podílové fondy denominované v českých korunách i v cizích měnách. Tyto fondy jsou distribuovány prostřednictvím finančních poradců ING, vybraných sítí makléřských společností a klientských center ING Oranžový dům.

Výhodou ING Fondů je kromě zázemí ING – jedné z největších finančních skupin světa – také nízká minimální investice. Ta činí u podílových fondů vedených v českých korunách 3000 Kč a u fondů denominovaných v cizích měnách v přepočtu přibližně 9 tisíc Kč. ING Fondy jsou registrovány v Lucembursku, což jim umožňuje dosahovat vyššího možného zhodnocení díky příznivějším daňovým podmínkám. O kvalitě ING Fondů svědčí také vysoké ratingové hodnocení, které obdržely od Standard & Poor’s.

* * *

ING působí v 65 zemích světa a má více než 50 miliónů klientů. Z hlediska tržní kapitalizace je jednou z největších finančních skupin na světě. V České republice působí od roku 1991 v oblastech pojišťovnictví, penzijního připojištění, korporátního bankovnictví a správy aktiv. V roce 2001 vstoupila také na trh retailových bankovních produktů se svým spořicím účtem Oranžové konto.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).