Hlavní navigace

ING Bank ČR zhasla kanceláře a výlohy

[Tisková zpráva] ING Bank ČR se v sobotu 26. března 2011 zapojila do celosvětového projektu Hodina Země. V duchu sloganu „Hodinou to začíná!“ banka upozornila na nutnost chránit klima naší planety. Česká divize tímto krokem následovala amsterodamskou centrálu, která se akce také účastnila.

Sdílet

V České republice ING Bank v sobotu 26. března 2011 od 20:30 do 21:30 zhasla kanceláře a výlohy v pražském Orange house na Smíchově. „Je toho mnoho, co mohou firmy pro ochranu klimatu podniknout a toto je cesta, která je nám sympatická,“ říká Zuzana Smolinsky, tisková mluvčí ING Bank.

Historie projektu Hodina Země se datuje k 31. březnu 2007, kdy více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney vypnulo na hodinu svá světla. Uply¬nul jeden rok a Hodina Země dosáhla již do 370 měst a obcí ve více než 35 zemích a v 18 časových pásmech. Kampaň se proměnila z události v Sydney v celosvětové hnutí za trvale udržitelný život. Hodina Země 2010 byla patrně největší světová událost se zapojením veřejnosti. Propojila zhasnutím (leckde i na celou noc) více než miliardu lidí na celé planetě ve více než 6000 ob¬cích a veřejný sektor se soukromým. Mezi světově známými stavebními památkami, které podpořily akci zhasnutím, byla např. Sfinga a pyramidy v Gíze, socha Krista Spasitele v Brazílii nebo pařížská Eiffelova věž.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).