Hlavní navigace

ING a Raiffeisenbank představují další inovativní hypoteční produkt

Finanční společnost ING jako jeden z prvních subjektů na českém hypotečním trhu přichází od února 2006 s nabídkou hypotéky kombinované s investičním životním pojištěním. Tento produkt je nabízen ve spolupráci s Raiffeisenbank pod názvem ORANŽOVÁ HYPOTÉKA INVESTOR.

Sdílet

Oranžová hypotéka Investor je novým moderním produktem na českém trhu. Jedná se o hypoteční úvěr kombinovaný s investičním životním pojištěním. Umožňuje financovat bydlení a zároveň zhodnocovat finanční prostředky. Po dobu splatnosti hypotéky jsou bance placeny pouze úroky, zbytek finančních prostředků je investován prostřednictvím investičního životního pojištění. Úvěr je jednorázově uhrazen z investičního životního pojištění na konci doby splatnosti a výnos nad rámec hypotečního úvěru je vyplacen klientovi. Oproti standardním druhům financování bydlení může být Oranžová hypotéka Investor výhodnější o desítky až stovky tisíc korun.

Klient si tak může pořídit nové bydlení a zároveň se podílet na výnosech z investic na českých i zahraničních peněžních a kapitálových trzích. Volba vhodné investiční strategie závisí na klientovi, přičemž jeho investované finanční prostředky jsou spravovány profesionály. Výnos z investic může klientovi zkrátit dobu splácení hypotéky. Veškeré dosud nabízené tzv. kombinované úvěry jsou na trhu přitom realizovány pouze formou klasického, zejména kapitálového životního pojištění.

Dosavadní úspěšná spolupráce ING a Raiffeisenbank v oblasti hypotečních úvěrů pokračuje uvedením dalšího produktu na český hypoteční trh. Vedle annuitní Oranžové hypotéky Klasik a Oranžové hypotéky Stabilita kombinované s životním pojištěním, které byly představeny v září loňského roku, je to Oranžová hypotéka Investor.

Oranžové hypotéky nabízejí nízké úrokové sazby, minimum požadovaných dokumentů, žádné nebo minimální vstupní poplatky, vedení běžného účtu zdarma, rychlé zpracování, možnost poskytnutí úvěru bez dokladu o příjmu (např. na základě výše obratu), maximalizaci daňových odpočtů a další výhody. Klienti ING si mohou hypotéku sjednat za zvýhodněných podmínek.

Samozřejmostí je kompletní finanční poradenství zdarma a v místě, které si klient vybere prostřednictvím sítě poradců pro finanční plánování.

Společnost ING je předním poskytovatelem produktů v oblasti správy majetku. Portfolio produktů tvoří produkty životního pojištění a penzijního připojištění, podílové fondy, spořicí účet ING Konto a hypotéky.

V rámci ankety Zlatá koruna 2005 získala ING 4 ocenění: zlatou korunu v kategorii životního pojištění (produkt Životní pojištění Investor Plus), penzijního připojištění (Penzijní fond ING), podílových fondů (ING International Czech Equity Fund) a stříbrnou korunu pro fond ING (L) Invest Global High Dividend. Produkt Životní pojištění Investor Plus byl také oceněn jako nejlepší produkt životního pojištění v soutěži MasterCard Banka roku 2005.

Raiffeisenbank a.s. poskytuje v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Jako jeden z devíti finančních ústavů v ČR poskytuje RBCZ hypoteční úvěry, k nimž sjednává rovněž státní finanční podporu. V současnosti má RBCZ 49 obchodních míst rozmístěných rovnoměrně po celém území ČR. Banka je součástí rakouské finanční skupiny Raiffeisen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).