Hlavní navigace

Immorent v Praze 5 dokončil první fázi projektu Avenir Business Park a zahájil stavbu dalších budov

V novém administrativním centru bude sídlit Business Services Center Europe softwarového gigantu SAP

Sdílet

Praha, 25. listopadu 2004 – Společnost Immorent ČR s.r.o. otevřela v Praze 5 první budovu nového administrativního centra Avenir Business Park, jehož je developerem. Zároveň zahájila druhou fázi výstavby komplexu, který bude po svém dokončení v prvním čtvrtletí roku 2006 zahrnovat celkem tři budovy, 22.250 m2 kancelářských ploch a 525 parkovacích stání. Předpokládané celkové investiční náklady projektu dosahují téměř 1 miliardy Kč. V prvním čtvrtletí příštího roku bude v objektu otevřeno Business Services Center Europe (Centrum sdílených služeb pro Evropu) softwarového gigantu SAP.

V Avenir Business Parku bude sídlit administrativa SAP

V první dokončené budově Avenir Business Parku je v současnosti pronajato 84 % z celkové kancelářské plochy 6 960 m2. Stávajícími nájemci jsou firmy Business Lease, Eurolux Lighting, Optiservis, Quintiles, Unient Communications a SAP. Tento softwarový gigant zde v prvním čtvrtletí roku 2005 otevře Business Services Center Europe – Centrum sdílených služeb pro Evropu. Podobná centra již pracují ve Spojených státech, Asii a Německu, kde zajišťují činnosti v oblasti řízení lidských zdrojů, financí a účetnictví pro více lokálních poboček. SAP se rozhodl aplikovat úspěšný model globálně – kromě Evropy ho plánuje zavést také v Indii a Číně. Do pražského centra se budou společné administrativní činnosti přesouvat v průběhu následujících čtyř let. SAP si již zajistil opci na prostory v nově stavěných budovách Avenir Business Parku.

K zájmu o kancelářské prostory přispívá dobrá dopravní dostupnost

Avenir Business Park se nachází v Radlické ulici nedaleko stanice metra B „Nové Butovice“, v blízkosti dálnice D5 a nově budovaného městského okruhu. Vhodně vybraná lokalita je jedním z důvodů vysokého zájmu nájemců o objekt. Umístění Avenir Business Parku zajišťuje dobrou dostupnost ruzyňského letiště a dálnice na Plzeň. Dosažitelnost pomocí MHD znamená snazší každodenní dojíždění a tím firmám rozšiřuje okruh potenciálních zaměstnanců. Znamená také nižší dopravní zátěž pro okolí budovy, říká Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Immorent ČR s.r.o.

Příjemné prostředí pro zaměstnance i okolí

Téměř dvě třetiny celkové plochy pozemku Avenir Business Parku bude tvořit zeleň. Park, do něhož budou kancelářské budovy zasazeny, má vytvořit motivující pracovní prostředí a pro své okolí bude atraktivnější než zchátralé stavby bývalého opravárenského a skladového areálu, na jehož místě komplex roste. Z pohledu developera mohla být plocha parku využita pro další budovy. Vedle ekonomického hlediska byl dán prostor také tomu, aby se zde lidé cítili dobře a přinášeli prospěch svým zaměstnavatelům. V tomto kontextu jde o dobrou investici, říká Milan Zikmund ze společnosti Immorent ČR s.r.o., vedoucí projektu Avenir Business Park.

V rámci první fáze výstavby se Immorent podílel na vybudování křižovatky se světelnou signalizací na Radlické ulici a přístupové komunikace k objektu, která slouží také sousedící Střední technické škole hl.m. Prahy.

Technické řešení stavby poskytuje vysokou variabilitu

Celý objekt Avenir Business Parku je členěn do tří budov. Každé patro dokončené budovy A lze uzpůsobit pro jednoho až tři nájemce, podobnou flexibilitu nabídnou i budovy B a C. Zde bude navíc možno propojit každé jejich patro do jednoho celku, čímž vznikne souvislý prostor o rozloze až 3400 m2.

Stavební řešení budov umožňuje využít vnitřní prostor buď v podobě „open space“, nebo ho rozčlenit na jednotlivé kanceláře, podle firemních zvyklostí a preferencí nájemce. Základní modulační jednotka je 1,35 m, z níž vychází i šířka nejmenší možné kanceláře 2,70 m vhodné pro jednoho pracovníka. Každá taková kancelář má přitom k dispozici vlastní otevíratelné okno, vzduchotechniku, vytápění, chlazení a síťové rozvody. Všechny kancelářské prostory mají dvojitou podlahu, která umožňuje rychlou instalaci síťových rozvodů i jejich pozdější přizpůsobení za provozu. Díky technickým podmínkám je příprava prostor pro nového nájemce rychlá, v případě řešení „open space“ trvá řádově týdny.

Zajímavostí Avenir Business Parku jsou elektricky ovládané venkovní žaluzie, které se automaticky spouštějí a otevírají podle intenzity slunečního záření a v létě šetří náklady na chlazení. Dle potřeby je lze ovládat manuálně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).