Hlavní navigace

HYPOTÉKY OD RAIFFEISENBANK OPĚT ZLEVŇUJÍ

Raiffeisenbank a.s. reagovala na pokles úrokových sazeb na mezibankovním trhu a s účinností od dnešního dne snižuje úrokové sazby hypoték fixovaných na jeden rok a pět let. Banka tak i nadále zlevňuje úročení hypotečních úvěrů a v současné době patří její úrokové sazby mezi nejnižší na trhu.

Sdílet

Nejnižší úroková sazba pro hypotéky fixované na 5 let klesá od 1. února na 4,39 procenta z dosavadních 4,50 procenta. Splátka průměrného úvěru tak zlevní o několik set korun. Hypotéky s pětiletou fixací přitom klienti využívají nejčastěji, představují přibližně třetinu ze všech poskytnutých hypoték.

V případě hypotečního úvěru zvýhodněná Stabilita představuje úrok 4,39 procenta sazbu garantovanou pro všechny klienty s fixací úrokové sazby na pět let, uvedl produktový manažer hypotečních úvěrů Raiffeisenbank Marek Richter. Úvěr Stabilita kombinuje hypoteční úvěr se životním pojištěním, při splácení pojistného přes účet u Raiffeisenbank získá klient zvýhodněné podmínky a garantovanou sazbu.

Raiffeisenbank a.s. snižuje rovněž úročení hypoték s nejkratší možnou dobou fixace, tedy se sazbou stanovenou na jeden rok. Tato sazba se dostává pod tři procenta a aktuálně činí 2,97 procenta oproti předchozím 3,25 procenta. „Rovněž o úvěry s jednoletou sazbou je u klientů velký zájem, využívá je přibližně 30 procent všech žadatelů o hypoteční úvěr,“ dodal Marek Richter. Jednoletá fixace úrokové sazby je vhodná pro ty klienty, kteří chtějí využít současných rekordně nízkých sazeb.

Pokles úrokových sazeb se dotkne všech typů úvěrů, klesne tedy rovněž úročení např. u úvěru na 90 procent nemovitosti či u tzv. americké hypotéky. Raiffeisenbank tak dále pokračuje ve snižování úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Od počátku roku již banka zlevnila půjčky u úvěrů na 3,10 a 15 let.

Nízké úrokové sazby se spolu s kvalitní a širokou nabídkou hypotečních úvěrů odrazily v nárůstu zájmu klientů, Raiffeisenbank loni zaznamenala téměř dvacetiprocentní nárůst zájmu o hypoteční úvěry.Zájemci o hypotéku mohou vybírat ze sedmi různých druhů hypotečního úvěru. Dalšími výhodami hypoték od Raiffeisenbank a.s. jsou hrazení poplatku za zpracování a poskytnutí úvěru až po podpisu úvěrové smlouvy, možnost zřízení pojišťovacího balíčku Triga či rychlé vyřízení žádosti.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).