Hlavní navigace

Hypotéky od Raiffeisenbank bez doložení příjmu

Ve spolupráci se společností Simply, s.r.o., předním českým hypotečním makléřem, uvedla Raiffeisenbank a.s. na trh hypoteční produkt, jaký na zdejším bankovním trhu dosud neměl obdobu. Banka po bonitních klientech nepožaduje, aby své příjmy dokládali obvyklým množstvím dokumentů – spokojí se s jejich prohlášením o hodnotě majetku, kterými disponují, a jejich příjmech.

Sdílet

Pro získání hypotečního úvěru již klienti v České republice nemusejí dokládat příjmy doposud běžným způsobem. Raiffeisenbank a Simply zavádí na trh revoluční novinku, při které budou po zájemcích o hypotéku požadovat vedle obvyklé zástavy nemovitosti pouze prohlášení klienta o jeho finanční a majetkové situaci.

Touto nabídkou se otevírá zcela nová část hypotečního trhu – úvěry pro klienty disponující majetkem či příjmy, které jim umožní hypotéku řádně vyrovnat. Podobný úvěr, založený na hodnotě aktiv žadatele, je rozšířen především v anglosaských zemích, uvedl produktový manažer hypoték Marek Richter. Prodej těchto hypotečních úvěrů jsme zahájili v červenci 2005. Za první dva měsíce pilotního provozu nás zájem o tento typ hypotéky přesvědčil, že si své místo na trhu jednoznačně nalezl, dodává Marek Richter.

Úvěr lze získat ve dvou variantách pod názvy Equi a Flexi, lišící se od sebe zejména rozsahem požadovaných dokladů. Nové hypotéky budou nabízeny prozatím výhradně prostřednictvím společnosti Simply. Úvěry jsou určeny pro českou i zahraniční klientelu s dobrou platební historií a disponující dostatečnými příjmy či majetkem, vysvětlil ředitel Simply Jan Urban. Úvěr lze použít pro stejné účely jako stávající běžné hypotéky – na koupi, výstavbu, rekonstrukci či refinancování. Oba typy úvěrů lze poskytnout i jako neúčelové. Vedle rodinných domů či bytových jednotek lze financovat i nemovitosti určené k pronájmu, a to včetně komerčních typů.

Úvěr Equi je určen pro občany České republiky, úvěr Flexi pak i pro zahraniční zájemce. Při posuzování žádostí bude banka klást velký důraz na kvalitu a hodnotu zastavované nemovitosti. Úvěr Flexi bude možno získat maximálně do výše 70 % zástavní hodnoty nemovitosti, úvěr Equi do 50 %.

Splatnost hypotečních úvěrů Equi a Flexi se může pohybovat od 1 do 30 let, výše úvěru mezi 300 000,– a 30 000 000,– Kč. Úrokovou sazbu lze fixovat na 1, 3 a 5 let. Úrokové sazby úvěrů začínají na 4,54 procenta. Raiffeisenbank i Simply spolupracují na vývoji dalších hypotečních produktů.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).