Hlavní navigace

Hypotéky České spořitelny vzrostly meziročně v lednu o téměř 90 %

Česká spořitelna poskytla v lednu letošního roku privátní hypotéky v objemu 2,94 mld. Kč, meziročně jde o rekordní téměř 90% nárůst. Celkový počet nových privátních hypoték na investice do nemovitostí za toto období činil 1 747, oproti lednu 2006 tak vzrostl o cca 70 %. Průměrně si tedy každý den přišlo pro hypotéku České spořitelny 56 klientů.

Sdílet

„Velká poptávka po bydlení v letošním lednu byla ovlivněna především mírnou zimou, která umožňuje stavebním firmám zpracovávat více zakázek a také hrozícím zvýšením sazby DPH. I přesto, že se většina současných nových staveb vejde do nové varianty definice sociálního bydlení (120 m² byt a 350 m² dům), u nichž bude zachována nižší sazba DPH, neobáváme se, že by zájem o hypotéky poklesl. Naopak očekáváme meziroční nárůst privátních hypoték cca o 40 % oproti roku 2006, a to i přes očekávaný mírný nárůst úrokových sazeb na trhu. Další pobídkou pro pořízení vlastního bydlení bude pokračující deregulace nájmů,“ uvedl Pavel Kühn, zástupce ředitele pro hypoteční bankovnictví, úseku realitních a hypotečních obchodů.

Od srpna 2006 poskytuje Česká spořitelna – ČS Hypotéku na počkání, díky níž zájemce může už na první schůzce uzavřít úvěrovou smlouvu a ihned se tak dozví schválenou výši hypotéky. ČS Hypotéka na počkání se na celkovém objemu privátních hypoték sjednaných v lednu 2007 podílela 14 %. Hypotéka na počkání je účelový úvěr na financování koupě nebo výstavby nemovitosti, lze ji získat až do výše 100 % hodnoty nemovitosti se splatností až 30 let. ČS Hypotéka na počkání získala v pátém ročníku soutěže MasterCard Banka roku 2006 první místo v kategorii Hypotéka roku.

Česká spořitelna je největší hypoteční bankou na českém trhu. V minulém roce Česká spořitelna financovala privátní hypotéky v objemu 35,7 mld. Kč, což v meziročním nárůstu činí 44 %. Počet privátních hypoték činil v roce 2006 celkem 23 114 ks, meziročně tak vzrostl o 33 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).