Hlavní navigace

HYPOTÉKU OD RAIFFEISENBANK LZE NOVĚ SPLÁCET AŽ 40 LET

Po nedávném rozšíření možností fixace úrokové sazby Raiffeisenbank nabízí další službu, kterou lze snížit měsíční splátky. Úvěr se 40letou splatností je určen především pro klienty, kteří chtějí mít nižší měsíční splátku.

Sdílet

S účinností od počátku března Raiffeisenbank nabízí hypoteční úvěry se splatností 40 let. Tato nabídka je určena pro klienty do 30 let, max. věk klienta v době ukončení splatnosti je tudíž 70 let. „Nově nabízená splatnost 40 let je určena pro klienty, kteří upřednostňují nízkou splátkovou zátěž za cenu delšího splácení,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš.

Banka poskytuje úvěry se 40letou splatností až do 70% zástavní hodnoty nemovitosti. Např. splátka úvěru ve výši jeden milion korun při úrokové sazbě 4,5 % a splatnosti 20 let činí 6323 korun, u splatnosti na 40 let to je 4495 korun.

Prodloužení maximální doby splatnosti hypotéky ze 30 na 40 let je prozatím poslední z celé řady novinek, které Raiffeisenbank v poslední době uvedla na trh. Představila mj. ojedinělou variabilní hypotéku, při které klient získává úvěrový rámec na libovolné použití. Nově rovněž rozšířila fixace úrokové sazby a nyní nabízí fixace na 1–7 let, dále na 10 a 15 let. Všechny tyto novinky klientům umožňují stanovit si měsíční splátku hypotéky přesně dle jejich potřeb a možností.

V loňském roce Raiffeisenbank poskytla 7618 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 10,3 miliardy korun, což je meziročně o 130 procent více a nejsilnější růst mezi domácími bankami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).