Hlavní navigace

Hypotéka ČSOB s garantovanou výší splátky na celou dobu trvání úvěru

ČSOB od 1. března nabízí, že klientům zafixuje sazbu hypotečního úvěru na libovolně dlouhé období. S takovou garancí pevné výše splátky po celou dobu trvání hypotéky může klient lépe plánovat své výdaje v situaci, kdy ceny energií a pronájmů stále strmě stoupají. Dlouhodobé fixace přitom ČSOB zlevňuje až o 0,69%. ČSOB současně prodlužuje věk, do něhož klient musí plně splatit hypotéku, až na 70 let, a také prodlužuje období možného splácení hypoték až na 40 let.

Sdílet

Prodloužení doby splácení úvěru umožňuje nižší měsíční splátku. Proto dnes mnohem více rodin dosáhne na hypotéku, či si bude moct pořídit prostornější, a tedy o něco dražší, vlastní bydlení, aniž by musely mít vyšší příjem. Poslední vážnou obavu mnoha zájemců o hypotéku, totiž jak splácet v případě náhlé nemoci, výluky z práce či úrazu, řeší ČSOB pojištění.

Na sklonku roku vyplynulo z průzkumu organizovaného bankou, že právě dlouhodobé fixace na celou dobu trvání úvěru, kdy přesná výše měsíční splátky je známa od počátku až do konce smluvního vztahu, jsou pro klienta atraktivní a jedinečné. S takovou garancí pevné výše splátky po celou dobu trvání hypotéky nemusíte s obavami čekat, o kolik vám naroste úroková sazba, až vám vyprší kratší fixace – dosud v ČSOB nabízená na jeden, tři, pět, deset, patnáct, dvacet, dvacet pět a třicet let. Nyní si můžete sazbu zafixovat na libovolný počet let. V ČSOB můžete získat desetiletou hypotéku se zafixovanou sazbou o 0,51 %, patnáctiletou hypotéku dokonce o 0,69 % levněji než dosud. ČSOB nabízí klientům 30denní garanci úrokové sazby. Sjednaná sazba je klientům garantována až do doby podpisu smlouvy o úvěru, i pokud se sazby na trhu mezitím zvýší.

Nabídka dlouhodobých fixací na libovolně dobu trvání úvěru je dnes na českém trhu hypoték jedinečná. „Od počátku smluvního vztahu zná klient přesnou výši měsíční splátky, která zůstane stejná po celou dobu trvání hypotéky, a to až po dobu 30 let. Klienti tak mohou mnohem lépe plánovat své výdaje v budoucnu.“ komentoval zavedení dlouhodobých fixací Jan Klouček, který je v ČSOB zodpovědný za úvěry na bydlení. „A jen tak mimochodem, garancí pevné splátky si klienti mohou svým způsobem „pojistit“ současné nízké sazby i pro léta, kdy Česká republika již bude používat euro. Sazby eurozóny jsou totiž dlouhodobě výše než sazby v Česku a my očekáváme, že české úrokové sazby se začnou těmi evropskými inspirovat“, doplnil Jan Klouček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).