Hlavní navigace

Hypotéka bez poplatků: jednoduché vyřízení a splácení úvěru

Praha, 13. října 2004 – Novou službu, tzv. Hypotéku bez poplatků, nabízí občanům od 14. října Českomoravská hypoteční banka (ČMHB). Klienti, kteří se pro tuto hypotéku rozhodnou, nebudou platit vybrané poplatky. Jejich úroková sazba bude sice vyšší, ale zaplacený úrok si klienti na rozdíl od poplatků mohou odečíst z daňového základu. Hypotéka bez poplatků nabídne navíc jednoduchost a dlouhodobou jistotu. Klient platí měsíčně pouze jednu částku po celou dobu splácení hypotéky a nemusí se starat o poplatky. Navýšení úroku zůstane neměnné i v případě růstu poplatků.

Sdílet

Z průzkumů víme, že klienti oceňují na prvním místě jednoduchost a pohodlí při vyřízení i splácení hypotéky. Proto nabízíme hypotéku bez poplatků, říká Radomíra Papoušková, ředitelka odboru řízení produktů Českomoravské hypoteční banky, a dodává: „Hypotéka bez poplatků bude zejména výhodná u vyšších úvěrů s delší dobou splatnosti.“ Uvedení této nové služby je podle R. Papouškové zcela logické. Coby specializovaná banka má ČMHB pro své klienty k dispozici nejširší portfolio typů úvěrů s různými parametry (Hypoteční úvěr 100, Progres, úroková sazba P plus apod.), které Hypotéka bez poplatků dále rozšiřuje.

Navýšení úrokové sazby u Hypotéky bez poplatků bude individuální podle konkrétní výše a doby splatnosti úvěru a rozsahu neplacených poplatků. Jeho výpočet je nastaven tak, aby výdaje na splácení hypotéky byly srovnatelné s klasickou hypotékou. Například u hypotéky ve výši 1 mil. Kč se splatností 20 let je úroková sazba vyšší o 0,58 procentního bodu a klient neplatí poplatky za zpracování úvěru, potvrzení o skutečně zaplacených úrocích, správu úvěru včetně státní finanční podpory, pohyby na účtu a výpisy. Mimo tyto standardně zahrnované poplatky si klient může podle potřeby vybrat i některé další položky, které nebude v rámci Hypotéky bez poplatků hradit.

Hypotéku bez poplatků bude ČMHB poskytovat u všech typů hypotečních úvěrů pro občany s fixací tři a více let včetně sazby P plus. Výjimkou budou pouze Hypoteční úvěr na družstevní bydlení a Americká hypotéka.

David Sahula
specialista Public Relations
Českomoravská hypoteční banka, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).