Hlavní navigace

Hypoteční trh má další prostor k růstu. Tři lidé z deseti uvažují o vlastním bydlení

Praha, 21. července 2005 – Hypoteční trh patří k trvale se rozvíjejícím segmentům české ekonomiky.Tempo jeho růstu se začíná stabilizovat. Hypoteční banka společně se sítí ČSOB za první pololetí letošního roku poskytla občanům celkem 6 230 hypotečních úvěrů ve výši 7,2 miliardy korun. Objem hypoték pro občany vzrostl meziročně o 33 %. Výsledky potvrzují, že lidé do bydlení investují stále více. Průměrná výše hypotečního úvěru poskytnutého Hypoteční bankou meziročně stoupla o 130 000 Kč na 1 156 000 Kč, tj. téměř o 13 %.

Sdílet

Lidé budou i nadále dávat přednost vlastnímu bydlení na úkor nájemního. O pořízení bytu nebo domu v současné době podle výzkumu společnosti Factum Invenio uvažují tři lidé z deseti. Více než polovina z nich přitom počítá se sjednáním hypotečního úvěru, konstatuje Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. Jedná se převážně o ty, kteří žijí v nájmu, jež se pohybuje mezi 4 000 – 6 000 Kč.

Tito lidé si uvědomují, že je výhodnější investovat do vlastního než platit nájem. U standardní hypotéky ve výši 1 mil. korun činí měsíční splátky okolo šesti tisíc korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).