Hlavní navigace

Hypoteční banka vydává hypotečních zástavní listy za 2 miliardy korun

Praha, 26. dubna 2006 - Hypoteční banka, největší emitent hypotečních zástavních listů (HZL) na tuzemském finančním trhu, dnes vydává svou 30. emisi HZL v objemu 2 mld. Kč. Dluhopisy jsou úročeny pevnou úrokovou sazbou ve výši 4,15 %, jejich splatnost je 3 roky a nominální hodnota jednoho kusu činí 10 000 Kč. HZL nesou ISIN CZ0002000789 a bude je možné zakoupit prostřednictvím elektronické služby Patria Direct, kterou si klienti ČSOB mohou zřídit na pobočkách této banky.

Sdílet

„Objem poskytovaných hypotečních úvěrů poslední roky výrazně roste a podle našich předpokladů bude tento trend letos pokračovat. Proto přicházíme s další emisí hypotečních zástavních listů, jimiž se hypoteční úvěry financují,“ říká Marek Krejčí, ředitel odboru refinancování a HZL Hypoteční banky.

Hypoteční zástavní listy jsou volně obchodovatelné cenné papíry. Pokud jsou využity na financování hypoték určených na investice do nemovitostí, jsou jejich úrokové výnosy osvobozeny od daně z příjmů. HZL jsou kryty dvojím způsobem – zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. Díky kombinaci zajímavého výnosu a nízké míry rizika patří k nejefektivnějším a také nejoblíbenějším investicím na tuzemském kapitálovém trhu.

Hypoteční banka vydala k dnešnímu dni již 30 emisí HZL v celkovém objemu 57,6 mld. Kč, z toho v oběhu je v současné době 23 emisí ve výši 43,3 mld. Kč. K 31. prosinci 2005 činily HZL banky 32 % všech těchto cenných papírů v oběhu v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).