Hlavní navigace

Hypoteční banka vydává 19. emisi HZL v objemu 2 mld. Kč

Hypoteční banka vydává v pondělí, tj. 24. ledna, devatenáctou emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v objemu 2 mld. Kč. Tato v rámci dluhopisového programu dvanáctá emise má pětiletou splatnost a fixní kupon ve výši 4,2 %. Nominální hodnota jednoho kusu HZL je 10 000 Kč.

Sdílet

Výnosnost hypotečních zástavních listů převyšuje většinu ostatních dostupných investičních příležitostí na českém finančním trhu. Jejich atraktivitu zvyšuje i skutečnost, že se na výplatu úroků nevztahuje daň z příjmu, a že lze s nimi obchodovat i před datem splatnosti, říká Marek Krejčí, ředitel odboru HZL a refinancování Hypoteční banky. HZL jsou kryty jednak pohledávkami z hypotečních úvěrů a jednak zástavním právem k nemovitosti. Díky tomu jsou jednou z nejbezpečnějších a současně nejvýnosnějších investic.

Hypoteční banka je největším emitentem hypotečních zástavních listů v ČR. Pro letošní rok připravuje celkem sedm veřejných emisí HZL. Podíl Hypoteční banky na celkovém objemu HZL v oběhu v ČR činil 42,9 % k 30. 9. 2004. Včetně poslední devatenácté emise vydala dosud hypoteční zástavní listy v objemu 36,8 mld. Kč. Dluhopisy je možné koupit prostřednictvím společnosti Patria Direct ze skupiny ČSOB. Klienti ČSOB si tuto elektronickou službu mohou zřídit na pobočkách banky.

David Sahula
specialista PR Hypoteční banka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).