Hlavní navigace

Hypoteční banka nabízí novou výhodnou emisi HZL s úrokovou sazbou 4,55 %

Praha, 28. listopadu 2006 – Hypoteční banka zítra vydá svou další, v pořadí 36. emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v celkovém objemu 2 miliard korun. Úroková sazba je pevná a činí 4,55 % p.a. Dluhopisy mají nominální hodnotu 10 000 Kč a splatnost 5 let. ISIN emise je CZ0002000938. HZL si budou moci zájemci zakoupit prostřednictvím elektronické služby Patria Direct.

Sdílet

Úrokové výnosy HZL jsou až o dvě třetiny vyšší než průměrná míra inflace za posledních dvanáct měsíců v ČR. Investice do HZL je tak nesrovnatelně výhodnější než např. pětileté termínované vklady, které jsou u bank úročeny přibližně kolem dvou procent v případě investice 10 000 Kč. Reálná úroková míra je tak záporná (roční úroková sazba je nižší než roční míra inflace) a úrokový výnos je navíc zdaněn 15 procenty, takže hodnota vkladu reálně klesá.

Výnosy z HZL nejen že jsou reálně kladné, ale pokud jsou využity na financování hypoték určených na investice do nemovitostí, což je případ zatím všech HZL emitovaných Hypoteční bankou, ani nejsou zdaňovány. „HZL jsou také velmi bezpečnou investicí, neboť jsou kryty pohledávkami z hypotečních úvěrů a prakticky tedy zástavním právem k nemovitostem,“ vysvětluje Tomáš Brouček, náměstek pro věci finanční Hypoteční banky.

Další výhodou HZL je, že úroky jsou investorům vypláceny každých 12 měsíců. „Navíc jsou tyto dluhopisy vysoce likvidní – jsou volně obchodovatelné a lze je tedy kdykoliv, i před lhůtou splatnosti, proměnit v jiné aktivum nebo v hotovost prakticky beze ztrát,“ doplňuje Brouček.

Hypoteční banka je největším emitentem HZL v České republice. Pravidelnými emisemi těchto specifických dluhopisů rozšiřuje nabídku nadprůměrně výnosných a velmi bezpečných investičních produktů na tuzemském finančním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).