Hlavní navigace

Hypoteční banka hlásí nejúspěšnější měsíc v roce – v červenci 2008 byly schváleny hypotéky za 4,5 mld. Kč

V průběhu letošního července poskytla Hypoteční banka včetně svých obchodních partnerů 2 302 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 4,5 mld. Kč, což představuje nárůst v počtu oproti stejnému období loňského roku o 11 % a v objemu o 23 %.

Sdílet

Po slabších měsících v prvním pololetí je to pro nás optimistická zpráva. „Od začátku roku 2007 se z hlediska objemu poskytnutých hypotečních úvěrů jedná o druhý nejlepší výsledek v Hypoteční bance. Nejsilnějším měsícem v tomto období byl červen loňského roku, kdy byly schváleny úvěry v objemu necelých 4,8 mld. Kč,“ komentuje vývoj Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj, které eviduje výsledky nejvýznamnějších poskytovatelů hypoték, došlo v první polovině letošního roku k poklesu dynamiky růstu hypotečního trhu meziročně o 20 %. Tento údaj ovšem nelze brát jako směrodatný pro další vývoj trhu, protože byl zkreslen několika důležitými faktory, a právě červenec naznačuje, že se jejich vliv na základě výsledků Hypoteční banky v tomto období částečně snížil.

Současný vývoj úrokových sazeb rovněž naznačuje, že stát začne v příštím roce opět vyplácet finanční podporu a vybraný segment hypoték tak bude zvýhodněn na sazbě pravděpodobně jedním procentem. To by mohlo zájem o hypotéky dále podpořit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).