Hlavní navigace

HYPO podporuje rekonstrukce

HYPO stavební spořitelna nabízí svým klientům výhodné úvěry ze stavebního spoření nejenom pro účely pořízení bydlení, ale také pro rekonstrukce stávajících nemovitostí. Období letních dnů, teplé počasí a alespoň o něco menší dopravní a pracovní zmatek než v období mimo letních prázdnin jsou pro modernizace, případně opravy, téměř ideální.

Sdílet

Největší brzdou letních rekonstrukcí se každým rokem stává nedostatek finančních prostředků. Financování velkých rekonstrukcí je velmi výrazným zásahem do domácího, případně družstevního rozpočtu a vždy s sebou nese určitá úskalí. Pokud nemáte našetřenu žádnou hotovost jako rezervu, nezbývá vám nic jiného, než si peníze půjčit anebo sáhnout po celoživotních úsporách. Tato situace má řešení. „Velmi efektivní a oblíbenou volbou je využití stavebního spoření pro účely financování rekonstrukcí. Prostředky lze samozřejmě využít i na další bytové potřeby, které definuje zákon o stavebním spoření,“ vysvětluje Oldřich Hrádek, vedoucí odd. Marketingu.

V případě HYPO stavební spořitelny můžete využít velmi výhodných podmínek úvěrů NADSTANDARD. Ty se díky velmi nízkému úročení 3,9 % řadí mezi nejvýhodnější v České republice. Navíc nabízí možnost, v případě financování bytových potřeb vyšší částkou, zdvojnásobení přidělované částky zdarma při zachování všech podmínek smlouvy o stavebním spoření. Stejné podmínky platí pro úvěrování zcela nového bydlení.

U HYPO stavební spořitelny Vám pomohou i když nemáte ještě splněny podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření. Jako jediná stavební spořitelna v České republice totiž HYPO stavební spořitelna nabízí tzv. úvěr volbou. To znamená, že pokud spoříte min. 22 měsíců, ihned o něj můžete žádat. Nemusíte zdaleka dosáhnout minimální výše hodnotícího čísla, tak jak je tomu u ostatních stavebních spořitelen. Stačí mít naspořeno 40 % cílové částky. Poskytnutí úvěru volbou je zcela zdarma.

Pro ty, kteří nemají splněny ani zákonné podmínky a přitom potřebují čerpat finanční prostředky co nejdříve, je určen překlenovací úvěr. Jeho výhoda spočívá především v tom, že díky němu můžete prostředky ze stavebního spoření na bytové účely čerpat okamžitě, a to bez ohledu na výši vkladů, uspořené částky nebo hodnotícího čísla. Překlenovací úvěr lze využít jako vhodnou alternativu místo hypotéky, s tím rozdílem, že u překlenovacího úvěru vám budou započítány všechny výhody stavebního spoření, které hypotéka nenabízí (státní podpora, nízká a pevná úroková sazba, osvobození výnosů od daně z příjmu fyzických osob, možnost odpočtu zaplacených úroků od daňového základu, nulová akontace). Nabídku překlenovacího úvěru NADSTANDARD poskytuje HYPO stavební spořitelna i těm, kteří nejsou jejími klienty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).