Hlavní navigace

HVB Bank nabízí nové strukturované dluhopisy

HVB Bank přichází se dvěma novými strukturovanými dluhopisy, které nabízejí možnost profitovat z mimořádného potenciálu akciových trhů střední Evropy, Ruska a Turecka – HVB Strukturovaným dluhopisem Go East 2009 a HVB Strukturovaným dluhopisem Go East 2012.

Sdílet

HVB Bank nabízí klientům nový perspektivní směr pro jejich investice. Tím jsou HVB Strukturované dluhopisy Go East 2009 a 2012, výnosově navázané na rozvíjející se akciové trhy střední Evropy, Ruska a Turecka. Zájemci mohou své prostředky investovat v upisovacím období od 13. 3. do 28. 4. 2006. Minimální investice činí 30 tisíc Kč a nominální hodnota dluhopisu je 10 tisíc korun.

„O velkém zájmu o strukturované dluhopisy svědčí výsledky za rok 2005, kdy privátní klienti HVB Bank investovali do garantovaných cenných papírů prostředky v objemu převyšujícím 1,5 miliardy Kč,“ řekl Jan Prachař, ředitel odboru privátního bankovnictví a cenných papírů HVB Bank. „Klienti si stále více uvědomují, jaké výhody tyto finanční nástroje přinášejí. Kromě minimální rizikovosti investice je to daňové zvýhodnění pro fyzické osoby či zajištěná likvidita po celou dobu investice spočívající v možnosti zpětného odprodeje strukturovaných dluhopisů na kterékoliv pobočce banky i před datem splatnosti bez jakéhokoliv poplatku.“

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2009

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2009 je určen především dynamickým investorům požadujícím kratší investiční horizont. Dluhopis s tříletou dobou trvání nabízí kombinovanou participaci na růstovém potenciálu středoevropských, ruských a tureckých akciových titulů. Jeho výnos je ze 60 % vázán na vývoj indexu CECE (viz poznámky v závěru zprávy) ze 30 % na vývoj indexu RTX a z 10 % na vývoj indexu ISE National 30. Dluhopis je splatný 4. 5. 2009.

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2012

HVB Strukturovaný dluhopis Go East 2012 je s jistotou návratnosti celé investované částky k datu splatnosti vhodný zejména pro konzervativnější investory. Dluhopis má šestiletou dobu trvání a představuje dlouhodobou investici plně zaměřenou na rychle se rozvíjející středoevropský region. Jeho výnos je vázán výhradně na vývoj indexu CECE, jenž zahrnuje akcie nejvýznamnějších společností z trhů České republiky, Maďarska a Polska. Dluhopis je splatný 2. 5. 2012.

Uvedené HVB Strukturované dluhopisy jsou vydávány v rámci dluhopisového programu HVB Bank. Prospekt dluhopisového programu, obsahující společné emisní podmínky dluhopisů, a doplňky prospektu a společných emisních podmínek byly schváleny Komisí pro cenné papíry a uveřejněny v souladu se zákonem o podnikání na kapitálovém trhu a jsou ve formě brožur bezplatně k dispozici všem zájemcům o HVB Strukturované dluhopisy na všech pobočkách HVB Bank a také na internetových stránkách www.hvb.cz. Potenciálním investorům doporučujeme dokumenty důkladně prostudovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).