Hlavní navigace

Hrubá stavba „Bytového parku Prosek“

Praha - 28. března 2006 – V tuto chvíli je prodáno již 90% bytů první etapy Bytového parku Prosek. Ve třech etapách bude postaveno celkem na 1000 bytů určených zejména mladým rodinám. V první etapě jsou realizovány tři bytové domy (J,K,L) s 312 bytovými jednotkami. Ceny bytů v areálu Bytový park Prosek se pohybují v rozmezí od 25 000 Kč/m2 do 39 000 Kč/m2 bez DPH. První etapa projektu bude dokončena na podzim 2006.

Sdílet

„Bytový park Prosek je pro zájemce přitažlivý například i tím, že leží desítky metrů od nově budované stanice metra C Střížkova, jejíž otevření je naplánováno na rok 2008,:“ říká Pavla Temrová ze společnosti FINEP a dodává: „v rámci celého projektu bude vysázeno více než 100 nových stromů, více než 5000 keřů a keřových skupin, parkový trávník bude mít rozlohu více než 4000m2.“

Společně s projektem vznikne i bruslařská stezka, která bude v první fázi dlouhá asi 150 metrů, ve finální fázi projektu bude prodloužena až na 800 metrů.

„Součástí projektu jsou dvě dětská hřiště. První hřiště bude mít dispozice pro míčové a další hry a bude určeno starším dětem,“ říká Ing. Vojtěch Podval, projektový manažer. “Druhé hřiště bude určeno malým dětem, součástí bude cca 20 metrová lanovka, pískoviště, altánek na sezení s lavičkami, několik hopsadel pro malé děti, houpačky, prolézačky. Bude částečně zatravněné a oplocené, takže se maminky nebudou muset bát o bezpečnost dětí,“ dodává Podval.

Tři nové domy označené J – javor, K – kaštan a L – lípa vyrostou do výšky 7 nadzemních podlaží, s posledními dvěma patry ustupujícími. Největší počet bytových jednotek tvoří byty 2+kk s obytnou plochou od 44,7 m2 do 55,2 m2. Všechny byty mají balkon nebo velkou terasu. Zcela atypické je šesté a sedmé ustupující podlaží, která obsahují nejpřitažlivější byty areálu s krásným výhledem z velkoryse projektovaných teras (až 78 m2). Ve dvoupodlažních suterénních garážích je k dispozici celkem 192 garážových stání a venku pak 139 parkovacích mís­t.

Lokalita Prosek nabízí mateřskou školu i jesle, dvě základní školy, střední průmyslovou školu a gymnázium. V místní poliklinice funguje lékařská pohotovost. Sportovní vyžití umožní hřiště, tenisové kurty, náročnějším nabízí blízký hotel Duo squash, ricochet, fitness centrum, bazén, saunu a bowling. Velkým lákadlem je letní bobová dráha s vyhlášenou restaurací a letní zahrádkou. Jen několik minut vzdálené je obchodní a zábavní centrum v Letňanech s aquaparkem a zimní ledovou plochou. V shopping parku Tesco si můžete vybrat z několika restaurací a navštívit i multikino.

Jméno lokality Prosek pochází od názvu „prosekati“ nebo „průsek“. Místo s hustými lesy, kudy vedly prosekané stezky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).