Hlavní navigace

Hospodářské výsledky ŠkoFINu za 1. čtvrtletí 2003

Sdílet

Společnost ŠkoFIN uzavřela obchody prvního čtvrtletí roku 2003 s pozitivním výsledkem i přesto, že celkově poklesl prodej vozů i leasingový trh osobních
vozů. Celkový objem obchodů ŠkoFINu dosáhl výše 2,589 miliardy korun při
7 458 uzavřených smlouvách.

První tři měsíce letošního roku byly na leasingovém trhu ve znamení mírného snížení objemů obchodů nových osobních automobilů a naopak nárůstu poptávky v oblasti ojetých vozidel. Vývoj hospodářských výsledků společnosti ŠkoFIN zhruba kopíruje tento trend.

Počet nově uzavřených smluv:

Osobní automobily 7 092
Z toho ojeté 875
Spotřebitelské úvěry 127

V segmentu ojetých vozů ŠkoFIN zaznamenal navýšení počtu smluv, a to jak leasingových, tak i smluv na spotřebitelský úvěr (prostřednictvím produktu Classic Credit). Objem obchodů ojetých vozů za 1. čtvrtletí činil 256 milionů korun, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pětiprocentní nárůst. I nadále platí, že více než každý třetí nový vůz koncernu Volkswagen je financován prostřednictvím společnosti ŠkoFIN.

O společnosti
ŠkoFIN je jednou z největších leasingových společností na českém trhu a dceřinou společností koncernu Volkswagen. Zaměřuje se na podporu prodeje vozů značek Škoda, Volkswagen, Seat a Audi.

Běla Jašková, PR manažerka ŠkoFIN

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).