Hlavní navigace

Hospodaření eBanky v prvních třech měsících roku 2005 je ziskové

Za první tři měsíce roku 2005 vykázala eBanka kladný hospodářský výsledek ve výši 18,8 milionů Kč: v lednu vygenerovala zisk ve výši 6,13 milionů Kč, v únoru 5,27 milionu Kč a v březnu 7,37 milionů Kč. Jde o první ziskové čtvrtletí, které ukončilo období transformace eBanky; ta se vyznačovala masivními investicemi do technologií a obchodní a marketingovou expanzí a vyvrcholila v roce 2004. eBanka je nyní univerzální bankou s uceleným portfoliem produktů a nabídkou služeb pro své dva klíčové segmenty, movité fyzické osoby a malé a střední firmy.

Sdílet

Zmíněné investice se projevily především v dynamickém růstu zisku z bankovní činnosti, který je na českém bankovním trhu naprosto ojedinělý: zatímco v 1. čtvrtletí roku 2003 eBanka generovala zisk z bankovní činnosti ve výši 154 milionů Kč, o pouhé dva roky později, tedy v 1. čtvrtletí 2005 to již bylo 350 milionů Kč. To představuje růst obchodní výkonnosti o 227 % v průběhu pouhých dvou let!

Následující graf ilustruje meziroční nárůst zisku z bankovní činnosti (v mil. Kč) v letech 2003 až 2005:

Meziroční nárůst zisku z bankovní činnosti

Vzestupný trend zisku z bankovní činnosti eBanky v letech 2002 až 2005 (v mil. Kč)

Trend zisku z bankovní činnosti eBanky

Obchodní prioritou eBanky pro rok 2005 zůstává akvizice nových klientů v obou klíčových segmentech, tedy retailových klientů a malých a středních firem. Nedílnou součástí obchodní politiky eBanky bude rovněž soustavná práce se stávající klientelou, pro kterou v průběhu roku 2005 eBanka připravuje celou řadu produktových novinek.

eBanka je univerzální banka pro movité fyzické osoby a malé a střední firmy. Svým klientům nabízí ucelené portfolio finančních produktů a služeb s důrazem na využívání přímého bankovnictví.

eBanka je součástí finanční skupiny České pojišťovny, nejsilnější české finanční skupiny. Česká pojišťovna drží 99,9 % akcií eBanky.

Celkový počet klientů eBanky již dosáhl 430 tisíc. Více než 107 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky; na 160 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 150 tisíc klientů aktivně využívá stříbrnou úvěrovou kartu HomeCredit.

eBanka je držitelkou ocenění Nejdynamičtější banka roku 2004 a Přímé bankovnictví roku 2004.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).