Hlavní navigace

Hodnocení hospodářských výsledků ŠkoFINu za rok 2007

Společnost ŠkoFIN je jasnou jedničkou na trhu financování automobilů, dle výsledků statistik ČLFA (České leasingové a finanční asociace) za rok 2007, a to i po svém 15-ti letém působení na českém trhu. ŠkoFIN navíc opět obhájil druhé místo v žebříčku firem poskytujících operativní leasing a velmi dobře si vedl i v úvěrech podnikatelům. Společnost ŠkoFIN uzavřela v roce 2007 nové smlouvy v hodnotě 12,706 miliard korun (33 146 nových smluv).

Sdílet

ŠkoFIN se soustřeďuje především na financování automobilů, a jak ukazují nejnovější statistiky České leasingové a finanční asociace (viz tabulka níže), je v této oblasti nejlepší na trhu. Financování od ŠkoFINu stále přitahuje největší pozornost nejen díky výhodným značkovým nabídkám, ale i prostřednictvím nových doprovodných služeb pro klienty.

Nejzajímavější formou financování byl v uplynulém roce pro zákazníky ŠkoFINu opět finanční leasing a to především leasing osobních vozů. Objem 4,814 miliard korun odpovídá celkem 12 917 leasingovým smlouvám. Druhou nejvyužívanější službou se stal finanční leasing lehkých užitkových vozů kategorie N1, kdy při objemu 2,838 miliard korun bylo uzavřeno celkem 5 301 nových smluv, což je o 21 % více než v roce 2006. Tento nárůst znamenal také výrazné zvýšení podílu finančního leasingu lehkých užitkových vozů kategorie N1 na celkovém objemu nových leasingových obchodů, a to z 21 % na 28 %. ŠkoFIN navíc předčil meziročním nárůstem o 33 % v objemu nového financování lehkých užitkových vozů kategorie N1 prostřednictvím finančního a operativního leasingu meziroční nárůst dosažený v tomto segmentu všemi členy ČLFA, který činil 26 %.

ŠkoFINu se stejně jako v předchozím roce dařilo v oblasti operativního leasingu. Objem nových obchodů se meziročně zvýšil o 8 % na 2,367 miliard korun, přičemž počet nových smluv dosáhl 5 708. Trh v oblasti operativního leasingu vykazuje soustavný růst. ŠkoFINu se stále daří držet krok a navyšovat svůj podíl.

Podle předpokladů se potvrdil rostoucí zájem o financování úvěrem, a to jak mezi zákazníky podnikateli, tak i v segmentu spotřebitelských úvěrů. Počet nových smluv vzrostl o 33 % – celkem na 2,544 miliard korun, z čehož úvěrové financování podnikatelů tvořilo 1,708 miliard korun. U spotřebitelských úvěrů byl zaznamenán nárůst 66 %, a to z 502 milionů korun financované hodnoty v roce 2006 na 836 mil Kč v roce 2007.

ŠkoFIN je již tradičně spolehlivým partnerem pro více než 300 prodejních míst autorizovaných partnerů koncernové sítě VW AG v oblasti financování. ŠkoFIN v roce 2007 zatraktivnil produkt financování skladových vozů a uvedl na trh zcela nový produkt Flexiúvěr, jimž doplnil své portfolio úvěrových, leasingových a factoringových služeb tak, že v současné době kompletně pokrývá veškeré provozní a investiční potřeby obchodní sítě. O konkurences­chopnosti a spokojenosti obchodníků s těmito produkty svědčí každoročně se zvyšující objemy financování. Na konci roku 2007 ŠkoFIN financoval potřeby obchodníků v celkové hodnotě 4,413 miliard korun, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 13 %.

I přesto, že se loni společnost ŠkoFIN rozhodla ukončit spolupráci s neautorizovanými obchodníky, financování ojetých vozů rozhodně neopouští. Naopak bude v rámci přehodnocení obchodní strategie zaměřovat své veškeré interní zdroje a energii na podporu prodeje a financování nových i ojetých vozů v síti autorizovaných obchodníků koncernu Volkswagen Group.

V roce 2007 došlo ke změnám ve struktuře společnosti, konkrétně ke sloučení dvou dceřiných společností poskytujících operativní leasing – ŠkoLEASE a ŠkoFIN Fleet Services – pod značku ŠkoFINu. ŠkoFIN díky fúzi rozšířil škálu produktů nabízených pod jednou střechou, což mu kromě jiného umožní pružně reagovat také na změny přinášené daňovou reformou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).