Hlavní navigace

Hlavním ekonomem České spořitelny byl jmenován Viktor Kotlán

Viktor Kotlán byl 19. dubna jmenován hlavním ekonomem České spořitelny, vystřídal v této pozici člena představenstva, pana Pavla Kysilku. Odbor strategických a ekonomických analýz, který pan Kotlán řídí, bude společně s úseky platebního styku, bezpečnosti a EU Kanceláří i nadále přímo podřízen panu Pavlovi Kysilkovi.

Sdílet

Viktor Kotlán nastoupil do České spořitelny v listopadu 2004 . Je odpovědný za makroekonomický, strategický a akciový výzkum. Viktor Kotlán přišel do České spořitelny z České národní banky, kde zastával více než dva roky funkci ředitele odboru měnové politiky a strategie.

Viktor Kotlán (31) studoval ekonomii na Masarykově univerzitě v Brně, na Hoogeschool van Utrecht v Nizozemí a doktorský stupeň na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě. Po studiu nastoupil do České národní banky, kde byl po dvou letech jmenován bankovní radou ČNB do pozice ředitele odboru měnové politiky a strategie. V této funkci zodpovídal za přípravu materiálů pro pravidelné měnové rozhodování bankovní rady, ale také na poli strategie banky v oblasti stanovení inflačních cílů či přijetí eura. Viktor Kotlán je členem výkonného výboru České společnosti ekonomické, přednáší měnovou analýzu a teorii a aktivně publikuje v odborném tisku.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).