Hlavní navigace

Historicky první ČSOB Maximal Invest dosáhl dne své splatnosti

[Tisková zpráva] Dne 11. října 2010 dosáhlo své splatnosti historicky první jednorázové životní pojištění Maximal Invest – ČSOB Krátkodobého růstu 5. Maximal Invest přinesl svým investorům zhodnocení 2 % (0,55 p.a.), a to i přes 30% pokles akciového koše. Ochránil investice do fondu vložené a navíc investorům přinesl zajištěné zhodnocení.

Sdílet

„Splatnost prvního Maximal Investu je pro nás velmi významná. V období finanční krize dokázal ochránit investice klientů a navíc přinesl výnos 2 %, ačkoliv se akciový trh hluboce propadl. Prokázala se tak schopnost chránit a zhodnocovat peníze klientů i při poklesech, a to ve spojení s ostatními funkcemi produktu jen zesílilo jeho popularitu,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Maximal Invest se mezi klienty ČSOB těší velké oblibě převážně díky kombinaci investice do zajištěného fondu a pojistné ochrany. Mezi další výhody patří možnost výběru finančních prostředků v průběhu trvání pojištění nebo předčasné ukončení smlouvy za výhodných podmínek. Klienti starší 54 let mají dále možnost daňových odpočtů až do výše 12 000 Kč ročně. V rámci životního pojištění je vždy možné stanovit konkrétní tzv. „oprávněnou osobu – obmyšleného“, která jediná obdrží naspořené prostředky v případě úmrtí pojištěného. Navíc při takovéto události je výplata životního pojištění rychlejší než v případě standardního dědického řízení, nepodléhá dědické dani, poplatkům notáři, ani žádným lhůtám.

Maximal Invest je vhodný zejména pro klienty, kteří hledají vhodný způsob zhodnocení finančních prostředků v málo rizikových portfoliích a zároveň chtějí využívat výhod životního pojištění.

Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).