Hlavní navigace

Hypoteční banka vydává 47. emisi HZL s výnosem 4,04 %

V pořadí již 47. emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v celkovém objemu 2 miliardy korun dnes vydává Hypoteční banka. Dluhopisy o nominální hodnotě 10 000 000 Kč mají splatnost 30 let. Jejich úroková sazba je pětiletá variabilní. První kupon činí 6,11 % a emisní kurz pro primární úpis 116,79 %, výnos pro první pětileté období je tedy 4,04 %. HZL si budou moci zájemci zakoupit prostřednictvím elektronické služby Patria Direct.

Sdílet

V letošním roce už jedenáctá emise Hypoteční banky má ISIN CZ0002001183 a je volně obchodovatelná. Vzhledem k nominální výši jednoho dluhopisu je určena spíše pro větší institucionální investory. „Jednou z výhod HZL je fakt, že se investorům vyplácejí úroky každých 12 měsíců. Dluhopisy se navíc vyznačují vysokou likviditou, neboť je lze kdykoliv proměnit v jiné aktivum včetně hotových peněz,“ říká Marek Krejčí, ředitel odboru HZL a refinancování Hypoteční banky.

Plánované zrušení daňového zvýhodnění HZL, které patří mezi důležité zdroje financování hypoték, se může projevit jejich zdražením. Banky tedy budou muset toto zvýšení přenést na klienty, nebo hledat jiné způsoby financování. „Hypoteční banka se bude snažit najít řešení, které bude pro klienty co nejvýhodnější,“ doplňuje Marek Krejčí.

Hypoteční banka je největším emitentem HZL v České republice. Pravidelnými emisemi těchto specifických dluhopisů tak rozšiřuje nabídku vysoce výnosných, likvidních a bezpečných investičních produktů na českém finančním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).